تشکیل ستاد توسعه همکاری های ایران و سوریه - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تشکیل ستاد توسعه همکاری های ایران و سوریه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: تشکیل ستاد توسعه همکاری های ایران و سوریه

در سفر نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران به دمشق، ستاد توسعه همکاری های مشترک ایران و روسیه تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق بازرگانی ایران، حسین سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران که در صدر هیاتی تجاری به دمشق سفر کرده، با رئیس اتاق بازرگانی سوریه دیدار و گفتگو کرد. وی در این دیدار، به تشکیل ستاد توسعه همکاری های ایران و سوریه در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عزم بخش خصوصی ایران برای حضور قوی و مؤثر در بازار سوریه، تأمین نیازمندی ها و مشارکت در بازسازی این کشور اشاره کرد و افزود: اتاق های استانی در ایران به فراخور توانمندی ها و مزیت ها و پتانسیل ها در موضوع توسعه همکاری های اقتصادی با سوریه حضور و مشارکت خواهند داشت.

به گزارش آکاایران محمد غسان القلاع، رئیس اتاق بازرگانی سوریه ضمن قدردانی از حمایت های ایران از دولت سوریه گفت: علی رغم وجود ارتباطات بسیار قوی سیاسی بین دو کشور، متأسفانه تعاملات اقتصادی در سطح مناسب و قابل قبولی نیست.

سلاح ورزی گفت: به نظر می رسد که برای افزایش سطح همکاری های اقتصادی دو کشور، افزایش تعامل و هماهنگی بیشتری بین اتاق های بازرگانی دو طرف، به عنوان نمایندگان بخش خصوصی لازم و ضروری است.

به گفته  نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، بخشی از این مشکلات ناشی از عدم اطلاع بازرگانان و تجار دو کشور از نیازها و ظرفیت های متقابل و بخشی هم ناشی از بروکراسی و عدم اجرای توافقنامه تجارت آزاد بین دو کشور است. سلاح ورزی گفت: هر دو این مشکلات از سوی اتاق های بازرگانی دو طرف قابل پیگیری و رفع هستند.

در این نشست مقرر شد اتاق بازرگانی سوریه  لیست نیازهای فوری و اطلاعات پروژه های قابل اجرا توسط شرکت های ایرانی را احصاء و در اختیار اتاق ایران قرار دهد و اتاق های دو کشور نمایندگان ویژه ای را برای پیگیری امور و ارتباط بهتر معرفی کنند.

نایب رئیس اتاق ایران در صدر هیاتی تجاری به دعوت وزیر اقتصاد سوریه و برای افتتاح پنجاه و نهمین نمایشگاه بین المللی دمشق به این شهر سفر کرده است.

.

منبع :

تشکیل ستاد توسعه همکاری های ایران و سوریه گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری مهر سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات