نظارت بر کمپین های سیاسی تقویت شود/ لزوم تقویت جریان های انقلابی - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نظارت بر کمپین های سیاسی تقویت شود/ لزوم تقویت جریان های انقلابی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: نظارت بر کمپین های سیاسی تقویت شود/ لزوم تقویت جریان های انقلابی

مهدی شهر - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه وظایف فردی و اجتماعی خود را در قبال انقلاب فراموش و آن را به حکومت واگذار کردیم، گفت: نظارت بر کمپین های سیاسی باید تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین صفارهرندی پیش از ظهر پنج شنبه در جمع فعالان فرهنگی شرکت کننده در دومین دوره طرح رشد در مهدی شهر بابیان اینکه در اوایل انقلاب سازمان ها و مؤسسات مذهبی و مسجد محور و مردمی بسیاری درزمینهٔ رسیدگی به ضعفا و ایتام فعالیت داشتند که اکنون نقش آن ها در این برهه کنونی بسیار کمرنگ شده است، ابراز داشت: جریان های غیرانقلابی با شعار جامعه مدنی در چهارچوب سازمان های مردم نهاد در راستای اهداف سیاسی فعالیت می کنند لذا باید بر این کمپین های سیاسی نظارت بیشتری صورت گیرد.

به گزارش آکاایران وی افزود: جریان های اصیل انقلابی با شعار جامعه مدنی وارد عرصه شدند که با نگاهی به حوزه فعالیت آن ها به روشنی می توان دریافت که در وادی مبانی نظری جامانده ایم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه مشارکت مردم در اجتماعات قرآنی و تریبون های نماز جمعه کمرنگ شده است، ابراز داشت: هدف از برگزاری نماز جمعه و دعای کمیل اجتماع مومنان و مسلمانان بود و این در حالی است که با پیشی گرفتن برنامه های تلویزیون بسیاری از آن ها را در خانه گوش می دهیم و حاضر به مشارکت گروهی در این محافل نیستیم.

صفارهرندی در ادامه تصریح کرد: پس از وقوع انقلاب و آغاز نهضت جمهوری اسلامی بسیاری از وظایف خود را فراموش و آن را به حکومت واگذار کردیم با انقلاب جلوه ای از دولت کریمه برای همه آشکار شد و بعد از یک هزار و ۳۰۰سال به دموکراسی رسیدیم حال برای ماندگاری این نهضت باید وظایف فردی و اجتماعی خود را نسبت به آن به طور کامل انجام دهیم.

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بر اساس آرزوی دیرینه شیعیان و با رهبری نائب امام زمان(عج) شکل گرفته است، افزود: جامعه مذهبی پیش از طرح مسئله جامعه مدنی در عمل به اصول و سازوکارهای آن پایبند بود و از سوی دیگر تشکل های مذهبی جلوه ای از تحقق عملی جامعه مدنی  است جریان هایی که مردم را در حدفاصل میان بدنه اجتماع و حکومت متشکل می کنند باید تقویت شود.

.

منبع :

نظارت بر کمپین های سیاسی تقویت شود/ لزوم تقویت جریان های انقلابی گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری مهر سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات