.

علت عدم برخورد پلیس با موسسات غیرمجاز -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد علت عدم برخورد پلیس با موسسات غیرمجاز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته خبرگزاری مشرق نیوز از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

علت عدم برخورد پلیس با موسسات غیرمجاز
,اخبار مهم,بانک مرکزی,سخنگوی ناجا,[categoriy]

آکاایران: علت عدم برخورد پلیس با موسسات غیرمجاز

آکاایران: سخنگوی ناجا گفت: بسیاری از موسسات غیرمجاز زمانی ظهور و بروز پیدا می کنند که چندین سال از فعالیت شان می گذرد و بنابراین بانک مرکزی باید در تعامل با نیروی انتظامی باشد تا اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش مشرق، سعید منتظر المهدی در پاسخ به این نکته که بانک مرکزی معتقد است نیروی انتظامی باید راسا با هر موسسه ای که از بانک مرکزی مجوز ندارد، برخورد کند، اما پلیس هر اقدامی را منوط به دستور قضایی می کند، اظهارداشت: قطعا پلیس برای اقدام در چارچوب قانون، در حالت عادی برای هر کاری باید دستور قضایی بگیرد.

به گزارش آکاایران: وی افزود: برای برخی اقدامات ممکن است از قبل دستور کلی قضایی صادر شود اما برای اغلب اقدامات باید مجوز گرفته شود.

سخنگوی ناجا با تاکید بر اینکه اراده پلیس در این زمینه، همکاری است، گفت: البته اگر نیروی انتظامی به موردی برخورد کند که نشان از غیرمجاز بودن یک نهاد اعتباری باشد، قطعا با آن برخورد می کند هر چند که بانک مرکزی هم باید در این زمینه با پلیس همکاری کند و نمی شود گفت پلیس هست و خودش باید برخورد کند. بله، پلیس وجود دارد اما بانک مرکزی که متولی نظارت بر بازار پول است باید اطلاعات لازم را در اختیار پلیس قرار دهد.

وی در پاسخ به این نکته که چرا تاکنون نیروی انتظامی هر اقدامی برای برخورد با موسسات انجام داده، پس از شکایت رسمی بانک مرکزی و صدور حکم توسط قاضی بوده است،  اظهارداشت: خیر؛ اگر خودمان هم متوجه شویم، دستور می گیریم و کار را انجام می دهیم اما بسیاری از موسسات غیرمجاز زمانی ظهور و بروز پیدا می کنند که چندین سال از فعالیت شان می گذرد و بنابراین بانک مرکزی باید در تعامل با نیروی انتظامی باشد تا اقدامات لازم انجام شود.

منبع: فارس
.

منبع :

علت عدم برخورد پلیس با موسسات غیرمجاز گردآوری توسط بخش مشرق نیوز سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات