تکلیف داعش در کرانه غربی رود فرات یکسره شد/ پاکسازی شمال غرب استان دیرالزور و جنوب شرق استان رقه + نقشه میدانی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تکلیف داعش در کرانه غربی رود فرات یکسره شد/ پاکسازی شمال غرب استان دیرالزور و جنوب شرق استان رقه + نقشه میدانی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تکلیف داعش در کرانه غربی رود فرات یکسره شد/ پاکسازی شمال غرب استان دیرالزور و جنوب شرق استان رقه + نقشه میدانی
,اخبار مهم,تحولات سوریه,تحولات منطقه,[categoriy]

آکاایران: تکلیف داعش در کرانه غربی رود فرات یکسره شد/ پاکسازی شمال غرب استان دیرالزور و جنوب شرق استان رقه + نقشه میدانی

آکاایران: آخرین خبرها از شرق دیرالزور هم حاکیست، نیروهای دموکراتیک کرد با پشتیبانی آمریکا در حال پیشروی به سوی مناطق جنوبی هستند و تلاش می کنند مسیر نیروهای مقاومت را در این محور مسدود کنند.

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از شرق سوریه حاکیست، نیروهای سوری و رزمندگان جبهه مقاومت پس از درگیری های سنگین در حومه شمالی شهر دیرالزور موفق شدند شهرک های «معدان، مسطاحه معدان، وادی ابوجبلی، السویدا و البوعیسی» را از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی کنند.

به گزارش آکاایران: با آزادسازی این شهرک ها، نیروهای متحد به پیروزی بزرگ دیگری در شرق سوریه دست یافتند و شمال غرب استان دیرالزور و جنوب شرق استان رقه به طور کامل از وجود عناصر تروریستی پاکسازی شد تا همه نگاه ها به نبرد ها در جنوب و شرق دیرالزور معطوف شود.

,اخبار مهم,تحولات سوریه,تحولات منطقه,[categoriy]
نقشه میدانی شمال غرب استان دیرالزور و جنوب شرقه استان رقه قبل از پاکسازی

عملیات نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت برای پاکسازی شمال غرب استان دیرالزور و جنوب شرق استان رقه از شهرک «معدان عتیق» آغاز شد و با رسیدن به مرزهای اداری استان رقه و پاکسازی شهرک راهبردی «معدان» و روستای «سلیم حمد» ادامه یافت کرد.

نیروهای سوری و مقاومت در ادامه با پاکسازی مناطق «خمیسیه و الجابر» موفق شدند تروریست های داعش را در شمال غرب استان دیرالزور و جنوب شرق رقه محاصره کنند؛ تعدادی از عناصر تروریستی پس از محاصره  در جریان درگیری ها به هلاکت رسیدند.

,اخبار مهم,تحولات سوریه,تحولات منطقه,[categoriy]
نقشه میدانی شمال غرب استان دیرالزور و جنوب شرق استان رقه پس از پاکسازی

براساس اطلاعات به دست آمده، گروهی دیگر از عناصر تروریستی داعش هم که توان مقاومت نداشتند در توافقی غیر رسمی فرصت پیدا کردند از معبر باز شده خود را از مهلکه نجات دهند و به سوی شرق دیرالزور متواری شوند. در جریان این عملیات  میدان نفتی به کنترل نیروهای متحد درآمد.

به گزارش مشرق، آخرین خبرها از شرق شهر دیرالزور هم حاکیست، نیروهای دموکراتیک کرد با پشتیبانی نیروهای آمریکایی در حال پیشروی به سوی مناطق جنوبی هستند و تلاش می کنند مسیر نیروهای جبهه مقاومت را در این محور مسدود کنند.

.

منبع :

تکلیف داعش در کرانه غربی رود فرات یکسره شد/ پاکسازی شمال غرب استان دیرالزور و جنوب شرق استان رقه + نقشه میدانی گردآوری توسط بخش مشرق نیوز سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات