.

آکاایران: برانکو و شفر باید حداقل ۲۵ امتیاز بگیرند

برانکو و شفر باید حداقل ۲۵ امتیاز بگیرنداختصاصی خبرورزشی،پرسپولیس،برانکو ایوانکویچ،استقلال،وینفرد شفر

آکاایران: برانکو و شفر باید حداقل ۲۵ امتیاز بگیرند

مربیان سرخ آبی های پایتخت فصل سختی برای امتیاز گرفتن پیش روی خود دارند.
به گزارش خبرورزشی، لیگ برتر از امروز آغاز می‌شود و سرخابی‌های تهرانی با مشکلات فراوانی خود را آماده اولین بازی می‌کنند. پرسپولیسی‌ها به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالات نتوانستند بازیکن جذب کنند و با جدا شدن ۴ بازیکن کلیدی این تیم به علاوه مصدومیت ربیع‌خواه کار برانکو برای پر کردن لیست ۱۸ نفره دشوار شده و از طرفی استقلال حتی برای انتخاب ۱۱ نفر اصلی با مشکل روبه‌رو است. قرارداد تیام و جپاروف هنوز تمدید نشده و بازیکنانی مثل امید ابراهیمی استقلال را ترک کردند و تکلیف مجید حسینی نامعلوم است.
استقلال روند آماده‌سازی خود را دیر شروع کرد و سوپرجام را از دست داد و برای لیگ برتر آمادگی لازم را ندارد. سرخابی‌ها در حالی با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند که دو تیم اصفهانی ذوب‌آهن و سپاهان با تمام قوا آماده آغاز لیگ برتر می‌شوند و رقبای جدی برای آن‌ها به حساب می‌آیند. برانکو امید به نیم‌فصل دوم دارد تا با اضافه شدن بازیکنان جدیدش مدعی کسب عنوان قهرمانی شود و استقلال هم دوباره تیمی فاقد بازیکن را در اختیار شفر قرار داد و مرد آلمانی باید کار را از نو آغاز کند و قطعاً در هفته‌های ابتدایی با مشکل روبه‌رو می‌شود، اما سرخابی‌های تهرانی برای کسب عنوان قهرمانی به چند امتیاز در نیم‌فصل اول احتیاج دارند؟
۲۵ امتیاز حیاتی
به گزارش آکاایران: پرسپولیس نیم‌فصل اول سال گذشته ۳۶ امتیاز کسب کرد و مقتدرانه در صدر جدول ایستاد و قهرمانی نیم‌فصل اول را تا پایان فصل ادامه داد. اگر فرمول قهرمانی را میانگین ۲ امتیاز در هر بازی به علاوه یک در نظر بگیریم سرخپوشان اگر در نیم‌فصل اول ۲۵ امتیاز دشت کنند، می‌توانند در نیم فصل دوم با کسب ۳۶ امتیاز گزینه اصلی قهرمانی باشند، اما آن‌ها سال گذشته با وجود از دست دادن تنها مهدی طارمی در نیم‌فصل دوم فقط ۲۸ امتیاز کسب کردند و حالا که ۴، ۵ بازیکن از آن تیم دیگر نیستند کسب ۲۵ امتیاز کار دشواری به نظر می‌رسد. برانکو اگر قهرمانی می‌خواهد باید حداقل ۲۵ امتیاز در نیم‌فصل اول دشت کند و نیم‌فصل دوم فوق‌العاده ظاهر شود و از هر بازی میانگین ۴/۲ امتیاز را کسب کند. استقلال هم شرایط مشابهی با پرسپولیس دارد، اما با این تفاوت که استقلال در بهترین حالت ۳۴ امتیاز در نیم‌فصل دوم دشت کرده و اگر می‌خواهد به قهرمانی نزدیک شود باید حداقل ۲۷ امتیاز کسب کند.
پیروزی در نیمی از بازی‌ها
سرخابی‌ها برای رسیدن به قهرمانی باید نیمی از بازی‌های نیم‌فصل اول را با برد پشت سر بگذارند و بین ۷ تا ۸ بازی را با پیروزی به پایان برسانند. تیم قهرمان حداقل به ۱۵ پیروزی احتیاج دارد که با توجه به میانگین برد‌های قهرمان سال‌های اخیر باید بیش از این عدد در کارنامه سرخابی‌ها درج شود. تعداد برد مناسب برای قهرمانی ۱۷ برد است و سرخابی‌ها اگر ۷ پیروزی در نیم‌فصل اول کسب کنند، می‌توانند با جبران عقب‌ماندگی در نیم‌فصل دوم و کسب ۱۰ پیروزی به قهرمانی نزدیک شوند. استقلال سال گذشته به ۱۰ پیروزی در نیم‌فصل دوم رسید و پرسپولیس هم ۱۱ برد را در نیم‌فصل اول دشت کرد که هر دو نشان دادند، می‌توانند در نیم‌فصل دوم به این رکورد برسند.
۴ بلیت شکست برای سرخابی‌ها
استقلال و پرسپولیس برای مدعی ماندن در آغاز نیم‌فصل دوم تنها می‌توانند ۴ بازی در نیم‌فصل اول را ببازند. پرسپولیس فصل قبل تنها ۴ بازی را باخت و آمار‌ها نشان می‌دهد با ۵ شکست هم قهرمان می‌شد. اگر سرخابی‌ها هر ۵ شکست ممکن را در نیم‌فصل اول تجربه کنند دیگر شانسی برای شکست در نیم‌فصل دوم باقی نمی‌ماند و به طور مثال استقلال که در نیم‌فصل اول ۵ بار باخت هیچ‌گاه نتوانست به صدر جدول نزدیک شود و باخت ششم را هم در نیم‌فصل دوم متحمل شد تا آرزوی قهرمانی‌اش بر باد رود.
استقلال و پرسپولیس مثل همیشه مدعی عنوان قهرمانی هستند، اما فعلاً شرایط خوبی ندارند با این حال نمی‌شود هفته‌های ابتدایی را جدی نگرفت و باید حداقل ۵/۱ امتیاز از هر بازی کسب کنند. برانکو و شفر این موضوع را خوب می‌دانند به همین دلیل بود که پرسپولیس خیلی زود کارش را شروع کرد و استقلال هم بی‌خیال سوپرجام شد.
منبع: خبرورزشی
.

منبع : khabarvarzeshi.com

گردآوری توسط بخش خبرورزشی سایت آکاایران
تبلیغات