دعوای کاوانی و دار و دسته برزیلی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دعوای کاوانی و دار و دسته برزیلی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

دعوای کاوانی و دار و دسته برزیلی
,[categoriy]

آکاایران: دعوای کاوانی و دار و دسته برزیلی

آکاایران: جر و بحث نیمار و کاوانی برای یک ضربه ایستگاهی مشکلات زیادی را برای پاریسی ها به وجود آورده است.

به گزارش خبرورزشی، اسمش را گذاشته‌اند «شوک»، یا چیزی شبیه این. اکثر رسانه‌های فرانسوی و در صدر آنها روزنامه مطرح «اکیپ» مهم‌ترین خبرشان را به اختلاف نیمار-کاوانی، دو ستاره اهل آمریکای‌جنوبی پاری‌سن‌ژرمن اختصاص داده‌اند. دلیل این اختلاف را در اتفاقات بازی می‌بینند ولی ریشه‌‌اش را در جای دیگر جست‌وجو می‌کنند. داستان این اختلاف‌ها از دو لحظه خاص بازی رقم خورد‌‌؛ یکی حول و حوش دقیقه 57 و دیگری تقریباً 20 دقیقه بعدش.

به گزارش آکاایران: اولین صحنه ضربه ایستگاهی بود که پشت محوطه جریمه لیون به دست آمد و کاوانی رفت تا این ضربه را بزند ولی دنی آلوس، در کمال ناباوری، توپ را از او گرفت و به دوست صمیمی و هموطن برزیلی‌‌اش یعنی نیمار سپرد تا او ایستگاهی بزند. 20 دقیقه بعد، کاوانی انتقام این حرکت را از برزیلی‌های پاری‌سن‌ژرمن گرفت‌‌؛ او حاضر نشد پنالتی به دست آمده برای پاریس را به نیمار بدهد‌‌؛ خودش پنالتی را زد که به هدر رفت. بعد از آن هم که دیگر همه چیز مشخص بود‌‌؛ کاوانی از فرط ناراحتی در انتهای بازی نماند تا با تماشاگران پیروزی‌شان را جشن بگیرد و به رختکن رفت‌‌؛ آن هم تنها.

درگیری در رختکن؟

آن اتفاقات مربوط به زمین مسابقه بود و همه دیدند ولی یکسری اتفاقات ادامه‌دار دیگر هم رخ داده که ظاهراً به غیر از بازیکنان پاری‌سن‌ژرمن و خبرنگاران فرانسوی به ویژه خبرنگار روزنامه اکیپ، کسی آن را ندیده است. داستان از این قرار است که نیمار هم کمی بعد از کاوانی وارد رختکن می‌شود و با قیافه درهم این بازیکن اروگوئه‌ای روبه‌رو می‌شود‌‌؛ طبق گزارش نوشته شده در روزنامه اکیپ، کاوانی در این لحظه به زبان اسپانیولی به نیمار می‌گوید که «از رفتارش در زمین مسابقه اصلاً خوشش نیامده است». نیمار هم که ظاهراً منتظر حرکتی از سوی کاوانی بوده پاسخش را می‌دهد. در این لحظه این دو با صدای بلند بر سر همدیگر فریاد می‌زنند که توسط دو بازیکن برزیلی دیگر یعنی تیاگو سیلوا و مارکینیوس آرام می‌شوند‌‌؛ این دو ترس داشتند که نکند بگومگوی نیمار و کاوانی به درگیری فیزیکی بکشد.

ترک ورزشگاه فاقد خداحافظی

بعد از آرام شدن این مشاجره، کاوانی برای دوش گرفتن، آن قسمت از رختکن را ترک می‌کند. بعد از اینکه دوش می‌گیرد وسایلش را جمع می‌کند و فاقد اینکه با کسی حرف بزند، از رختکن بیرون می‌زند. این برای اولین بار در طول چند سال اخیر است که کاوانی این‌قدر زود رختکن پاری‌سن‌ژرمن را ترک می‌کند چون طبق عادت او معمولاً یکی از سه بازیکن پاریسی‌هاست که به عنوان آخرین نفر ورزشگاه را ترک می‌کند. نیمار هم اندکی بعداز او با کشیدن کلاهش تا نیمه‌های صورت ورزشگاه را ترک می‌کند تا معمای رختکن همان‌جا تمام شود.

همه چیز عادی است!

بعد از این اتفاقات بازیکنانی که درگیر اتفاقات رخ داده در زمین مسابقه بوده‌اند، تقریباً به گونه‌ای مشابه نسبت به این برخوردها واکنش نشان دادند‌‌؛ اولی دنی آلوس، بازیکن برزیلی و جدید این فصل پاریسی‌ها بود که حرکتش در دقیقه 57 بازی، کاوانی را عصبانی کرد‌‌؛ در بخشی از صحبت‌های آلوس با رسانه‌های برزیلی، این بازیکن می‌گوید قصدش نبوده که توپ را از کاوانی بگیرد و به نیمار بدهد: «ببینید، من توپ را برداشتم تا خودم ضربه ایستگاهی را بزنم‌‌؛ قبلاً از این ضربات زده بودم و تبدیل به گل هم شده بود‌‌؛ به خودم گفتم چرا این بار این ضربه را نزنم». با این حال در تصاویر کاملاً مشخص است که وقتی نیمار قصد زدن ضربه ایستگاهی را می‌کند، دنی هیچ مقاومتی از خودش نشان نمی‌دهد. البته برخلاف اتفاقات رخ داده، ادینسون کاوانی هم سعی کرده شرایط را آرام جلوه دهد. او هم در گفت‌وگو با رادیو ملی اروگوئه درباره اختلاف نظرش با نیمار صحبت کرد و گفت: «نمی‌دانم چرا عادت کرده‌ایم از همه چیز یک داستان بسازیم. از این قبیل اتفاقات در هر مسابقه‌ای رخ می‌دهد و به نظرم چیزی کاملاً طبیعی است. موضوع همین بوده و هیچ مشکلی با نیمار موجود نیست. همه می‌دانیم که او تازه به باشگاه رسیده و همگی هم کمک می‌کنیم که او زودتر با شرایط موجود وفق پیدا کند ولی ظاهراً اصرار زیادی است تا او زودتر با شرایط وفق پیدا کند».

دارودسته برزیلی

شاید صحبت‌های کاوانی در نگاه اول داستان خاصی را دنبال نکند ولی فاقد تردید او نگران دارودسته برزیلی موجود در پاری‌سن‌ژرمن است‌‌؛ بازیکنانی که نه تنها همگی هوای نیمار را دارند بلکه مثل یک خانواده کنار هم ایستاده‌اند و همگی در برنامه‌های مختلف صحبت از این کرده‌اند که باید هرطور شده کاری کنند نیمار به توپ طلا برسد. دنی آلوس، تیاگو سیلوا، مارکینیوس و لوکاس، دیگر برزیلی‌های مشهور این تیم هستند که به شدت هوای نیمار را دارند. به این جمع باید مکسول، بازیکن فصل پیش که حالا یکی از اعضای مدیریتی باشگاه هم شده را اضافه کرد. اتفاقاً طبق ادعای اکیپ، این آخری، یعنی مکسول، مأمور شده تا تنش به وجود آمده بین نیمار و کاوانی و دیگر برزیلی‌های پاری‌سن‌ژرمن را از بین ببرد و شرایط را به حالت عادی برگرداند؛ اتفاقی که اگر به نتیجه نرسد، بازنده اصلی آن ادینسون کاوانی است که برخلاف نیمار، دارودسته‌ای در تیم نخواهد داشت.

نیمار سودای ریاست دارد!

مشکلات به وجود آمده در باشگاه پاری‌سن‌ژرمن، تیمی که تمرکزش را بر روی قهرمانی درلیگ قهرمانان اروپا در این فصل گذاشته، حالا کارشناسان فوتبال فرانسه را هم آشفته کرده است‌‌؛ یکی از این کارشناسان، کریستوف دوگاری، ملی‌پوش سابق فرانسه است که در گفت‌وگو باRMC» » فرانسه حسابی به نیمار تاخته است: «نیمار از زمانی که به پاریس آمده پسر باحالی نشان داده است‌‌؛ او با همه می‌گوید و می‌خندد و نشان داده که آدم مهربانی است ولی این رفتارش را نمی‌توانم بپذیرم. او یکی از بهترین بازیکنان دنیاست ولی نباید فکر کند چون 222 میلیون برایش پول داده‌اند، می‌تواند رئیس باشگاه هم باشد. او در مقطع فعلی برای پاریسی‌ها چه ارمغانی داشته؟ لیگ را آورده و این تیم را فاتح لیگ قهرمانان اروپا کرده است؟ او تازه از راه رسیده و هنوز نرسیده می‌خواهد رئیس باشد‌‌؛ حتماً قرار است تمرینات را هم برگزار کند و به زودی هم ترکیب تیم را می‌چیند!». انتقادات از رفتار نیمار در حالی رو به افزایش است که این بازیکن برزیلی سعی کرده وارد این داستان نشود‌‌؛ برخلاف بقیه که سعی کرده‌اند هرطور شده کمی از آتش تند این اختلاف بکاهند، نیمار ترجیح داده به خوشگذرانی‌های معمولش بپردازد‌‌؛ او بعد از این جریانات به مهمانی رفت و با لوئیس همیلتون، راننده مرسدس بنز که همین یکی، دو روز پیش فاتح گرندپری سنگاپور شد، عکس گرفت و خوش و بش کرد. این دو که پیش از این سابقه دوستی با همدیگر را داشتند، فضا را طوری جلوه دادند که هیچ چیز ذهن این بازیکن برزیلی را درگیر نکرده است.

کاوانی تحت فشار برای یک میلیون یورو

شرایط برای ادینسون کاوانی فعلاً چندان خوب نیست‌‌؛ این بازیکن که در زمان حضور زلاتان در این باشگاه زیر سایه او بود، فصل گذشته با خروج زلاتان از پاریس درخشید و 47 گل به تنهایی برای پاریسی‌ها زد. او حتی با تمدید قراردادش با دستمزد سالانه 14 میلیون یورو تبدیل به بازیکنی شد که بیشترین دستمزد را در بین پاریسی‌ها می‌گیرد و از این حیث تیاگو سیلوا را هم پشت‌ سر گذاشت ولی حالا در عرض چند ماه در این رده‌بندی به رتبه سوم سقوط کرده‌‌؛ نیمار که سالی 30 میلیون یورو می‌گیرد، در رأس است و امباپه هم با 18 میلیون یورو در رده دوم ایستاده است. حالا اما به نظر می‌رسد کاوانی برای رسیدن به گل‌های بیشتر تحت فشار است‌‌؛ این یکی را دیگر روزنامه «لوپاریزین» فاش کرده و نوشته در یکی از بندهای تمدید قرارداد کاوانی گنجانده شده که اگر او بتواند عنوان آقای گلی لیگ فرانسه را به دست بیاورد، یک میلیون یورو پاداش می‌گیرد. با توجه به این داستان هم که شده طبیعی است که کاوانی تلاش کند پنالتی‌های تیمش را بزند‌‌؛ هرچند که هنوز کسی از بندهای قرارداد نیمار خبر چندانی ندارد.

.

منبع :

دعوای کاوانی و دار و دسته برزیلی گردآوری توسط بخش خبرورزشی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات