رونالدو: انتقادها را می پذیرم ولی موافق شان نیستم -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رونالدو: انتقادها را می پذیرم ولی موافق شان نیستم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

رونالدو: انتقادها را می پذیرم ولی موافق شان نیستم
,[categoriy]

آکاایران: رونالدو: انتقادها را می پذیرم ولی موافق شان نیستم

آکاایران: کریس رونالدو در مصاحبه ای متفاوت گفت اگر در یک بازی گلزنی نکند باید به تمامی اعضای خانواده خودش جواب بدهد.

به گزارش خبرورزشی، کریس رونالدو، فوق‌ستاره پرتغالی رئال‌مادرید به تازگی گفت‌وگوی بسیار مفصلی با روزنامه اکیپ داشته و در آن درباره مسائل مختلفی صحبت کرده‌‌؛ از وضعیت نه چندان خوب این روزهای رئال در لالیگا گرفته تا زندگی شخصی و البته رسیدن به توپ طلا. بخشی از این گفت‌وگو را از نظر می‌گذرانید.

به گزارش آکاایران: * نظرتان درباره شروع فصلی که داشته‌‌اید چیست؟

خوب بوده‌‌؛ عالی نبوده ولی خوب بوده! خوشحالم و احساس خوبی دارم‌‌؛ در لیگ چند امتیاز از دست داده‌ایم ولی در لیگ قهرمانان شرایط ما خوب است. فعلاً شروع فصل است و هنوز بازی‌های زیادی پیش‌رو داریم. باید خونسردی‌مان را حفظ کنیم و به تلاش ادامه دهیم چون مطمئناً می‌توانیم بهتر از این باشیم.

* منظور ما خودتان بودید، نه رئال.

خب من هم درباره خودم حرف می‌زنم (می‌خندد).

* با این حال این روزها در لیگ گل‌های زیادی نمی‌زنید... 

اگر توپ‌هایم نمی‌خواهند وارد دروازه شوند دیگر تقصیر من نیست... این موضوع دلیل نمی‌شود دست از تلاش بردارم و کار نکنم. این مسائل تغییر می‌کنند و من نگرانی‌ای ندارم. مردم خیلی درباره من عجله دارند ولی خودم خونسرد هستم. منظورم این است راحت ولی مصمم هستم. دو سال پیش در لیگ شرایط من همین طوری بود. سال گذشته هم همین طور. امسال هم دوباره یکسان است... 

* آیا به خاطر آرای فرانس فوتبال و توپ طلاست که شما هر ساله در همین بازه زمانی دچار چنین شرایطی می‌شوید؟

نگران این موضوع نیستم. 32 ساله هستم و به زودی 33 ساله می‌شوم‌‌؛ بلدم بجنگم. گاهی از عملکردم در یک مسابقه راضی نیستم ولی بعد از بازی به خودم می‌گویم: تو می‌توانی بهتر از این باشی. با این حال وقتی به خانه می‌روم و افراد خانواده و دوستانم را می‌بینم همه چیز عوض می‌شود. دنیای من فقط حول محور فوتبال نمی‌چرخد. حداقل چیزهایی به همان اندازه مهم‌تر هم دارم. خب درباره توپ طلا باید بگویم می‌دانم آنهایی که باید رأی بدهند به این کارشان ادامه می‌دهند. خیالم راحت است‌‌؛ مثل همیشه. ما لالیگا و لیگ قهرمانان را برده‌ایم که در تورنمنت دومی من بهترین گلزنش بوده‌ام... اگر توپ طلا را ببرم عالی است ولی اگر هم نبرم دوباره همان بازیکن همیشگی می‌مانم.

* راستش را بگویید‌‌؛ زیاد به توپ طلا فکر می‌کنید؟

نه زیاد خودم را مشغول این داستان نمی‌کنم. اگر از من بپرسید که می‌خواهم توپ طلا را ببرم به شما می‌گویم بله. می‌دانم در آینده این توپ طلای پنجم چه ارزش و مفهومی دارد‌‌؛ پاداش کارهای 15 ساله‌ای است که من در فوتبال انجام داده‌ام. فراموش نکنیم هیچ چیز، تصادفی رخ نمی‌دهد.

* با زینالدین زیدان درباره ناکارآمد بودن فعلی رئال در لالیگا و در مجموع برنامه‌های رئال، صحبت کرده‌اید؟

زیدان هم مثل من نگران چیزی نیست. او رفتار بازیکنان را می‌بیند. با این حال همان‌طور که گفتم شرایط این‌طور نمی‌ماند و تغییر می‌کند. هیچ‌کس نمی‌تواند در طول یک فصل صددرصد آماده باشد. این فصل، فصلی طولانی است که انتهایش به جام جهانی‌ ختم می‌شود. مطمئنم همین امسال با رئال می‌توانیم جام‌های زیادی ببریم‌‌؛ حالا اصلاً مهم نیست مردم چه فکری می‌کنند. من مثل همیشه تمرین می‌کنم و مثل همیشه هم می‌خوابم... مسئله فقط اینجاست که باید صبور باشیم.

* آیا شما، هم خودتان و هم بقیه بازیکنان رئال، انگیزه و میلتان برای قهرمانی کمتر از دو سال پیش شده است؟

طبیعی است این‌طوری فکر کنند. در یک فصل لحظاتی وجود دارد که ما بهتر از بقیه هستیم ولی یک فصل هیچ وقت هموار و خطی نیست‌‌؛ بالا و پایین زیادی دارد. فعلاً ما شرایط سختی داریم. می‌دانیم. باید با این موضوع کنار بیاییم ولی باز هم می‌گویم شرایط تغییر می‌کند. باید کاری کنیم که تغییر کند.

* می‌شود از شما به عنوان بازیکن و رئال به عنوان تیم، به عنوان «دقیقه نود»ی‌ها یاد کرد؟ یعنی اینکه برنامه‌‌تان را می‌گذارید برای بهار و لحظات مهم سال.

وقتی در رئال بازی می‌کنی باید این‌طور باشد. همه نگاه‌ها متوجه تو است‌‌؛ طبیعی است. اگر رئال دو مسابقه را ببازد، دنیا به پایان می‌رسد ولی ما هم انسان هستیم، گاهی ضعف داریم. به هر حال مردم همین حالا فراموش کرده‌اند ما چند ماه پیش دو جام مهم آورده‌ایم‌؛ منچستریونایتد (سوپرکاپ اروپا) و بارسلونا (سوپرکاپ اسپانیا) را برده‌ایم و هر بار هم خیلی خوب بازی کرده‌ایم.

* فکر می‌کنید با توجه به رقابت با تاتنهام، رئال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در گروهش دوم می‌شود... 

(سؤال را قطع می‌کند). مهم نیست.

* و اگر طبق قرعه‌کشی در یک هشتم نهایی به پاری‌سن‌ژرمن بخورید... 

برای ما مشکلی نیست. از پاری‌سن‌ژرمن نمی‌ترسیم. فراموش نکنید ما مدافع عنوان قهرمانی هستیم‌‌؛ آن هم دو سال متوالی. باید به این موضوع احترام گذاشت. هر بار هم که آماده بوده‌ایم این موضوع را به خوبی ثابت کرده‌ایم. از طرفی ترجیح‌مان این است در گروه اول شویم ولی مهم، صعود به مرحله بعدی است.

* محرومیت 5 جلسه‌ای که ابتدای فصل نصیبتان شد، شروع فصل‌تان را به هم ریخت؟

دنبال بهانه نیستم ولی فکر می‌کنم بله. برای شروع فصل خیلی باانگیزه بودم ولی وقتی بعضی‌ها شما را از زمین فوتبال، جایی که می‌توانید حرف‌تان را بزنید، محروم‌تان می‌کنند... خب، آدم ناراحت می‌شود. من آماده بودم. اتفاقی که آن روز افتاد (او در بازی رفت سوپرکاپ اسپانیا برابر بارسلونا داور را کمی هل داد) حاصل اشتباه بزرگ داور بود. همه این را می‌دانند ولی همه، همین حالا آن را فراموش کرده‌اند ولی من، خیلی خیلی ناراحت شدم. واقعاً ناراحت شدم. 5 بازی محرومیت برای کاری که کردم ناعادلانه بود. به هر حال این موضوع مال گذشته است. حالا روی همین فصل تمرکز کرده‌ام. می‌دانم مردم عادت کرده‌اند من را در صدر همه رده‌بندی آقای گل‌ها در همه تورنمنت‌ها ببینند ولی اگرچه این اتفاق این روزها در لالیگا نیفتاده من هنوز هم بهترین گلزن این فصل لیگ قهرمانان اروپا هستم.

* خیلی سخت است یک بازیکن در طول یک فصل کاملاً آماده و با تمرکز باشد؟

خیلی سخت است. 10، 12 ماه در اوج بودن، انرژی، کار و ازخودگذشتگی زیادی می‌طلبد.

* پس اینکه آدم ناخودآگاه بعضی وقت‌ها ضعیف و بی‌انگیزه می‌شود حاصل خستگی است؟

وقتی شما قهرمانی زیادی آن هم به صورت پیاپی می‌آورید طبیعی است ناخودآگاه کمی بی‌انگیزه شوید. این اتفاقی است که برای رئال هم افتاده.

* عنوان می‌شود شرایط کنونی رئال چندان خوب نیست چون می‌گویند شما عملکردتان پایین‌تر از حد معمول است، این موضوع را چطور ارزیابی می‌کنید؟

چیزی که درباره من گفته می‌شود را قبول ندارم. مردم تفاوت بین خوب بازی کردن، معمولی بازی کردن و گل نزدن را تشخیص نمی‌دهند. به من به چشم یک ماشین گلزنی نگاه می‌کنند، به چشم کسی که همیشه باید گل بزند. اگر گل نزنم دیگر برای‌شان مهم نیست خوب بازی می‌کنم یا نه. اینکه من برای تیم زحمت می‌کشم، پاس گل می‌دهم و در هر حرکت گروهی دخیل هستم، برای‌شان بی‌معنی است. فقط با گلزنی من را ارزیابی می‌کنند، موردی که می‌دانیم همیشه مهم‌ترین چیز نیست. انتقادها را می‌پذیرم ولی موافق‌شان نیستم‌‌؛ به همین خاطر است از خواندن و شنیدن چیزهایی که درباره‌ام می‌گویند پرهیز می‌کنم.

* فکر می‌کنید ناعادلانه است؟

بله ولی دنیا ناعادلانه است. شما دیده‌‌اید مردم بعضی وقت‌ها مثل دیوانه‌ها برای یکسری چیزهای بی‌ارزش کار می‌کنند و برعکس. خب، چه کاری می‌توانم کنم تا این موارد را تغییر دهم؟

* ولی به هر حال خودتان هم بخشی از این انتظارات را به بار آورده‌‌اید. مردم را آن‌قدر به گلزنی عادت داده‌‌اید که وقتی سه مسابقه گل نمی‌زنید همه برای‌شان سؤال می‌شود.

دقیقاً همین ‌طور است. می‌گویند نه روی فرم هستم نه موفق. می‌دانید، من آدم‌هایی که چنین سؤالاتی برای‌شان پیش می‌‌آید را مورد انتقاد قرار نمی‌دهم. چیزی که عجیب است، اتفاقاتی است که در خانه برایم رخ می‌دهد. وقتی گل نمی‌زنم، مادرم از من می‌پرسد، پسرم از من می‌پرسد، خواهر و برادرم هم می‌پرسند: «چه اتفاقی برایت افتاده؟» واقعاً انگار دنیا به آخر رسیده است. متوجه می‌شوید‌‌؛ باید این چیزها را از خانواده خودم بشنوم. حالا این موضوع را از طرف هواداران یا خبرنگاران هم تصور کنید... چاره‌ای به غیر از پذیرش این چیزها ندارم. نمی‌توانم دنیا را کنترل کنم.

* در همان ابتدای فصل داستان صعود و یا عدم صعود احتمالی پرتغال به جام جهانی‌ هم تمرکزتان را به هم زده بود؟

نگرانش نبودم. خوب بازی می‌کردیم و می‌دانستم می‌توانیم کار سوئیس را در خانه تمام کنیم. اگر هم نمی‌بردیم به پلی‌‌آف می‌رفتیم، چیزی که به آن عادت داشتیم‌‌؛ پس مشکلی نبود

* لحظه‌ای هم بود که فکر کنید ممکن است به جام جهانی‌ نروید؟

بله. باید به همه سناریوها فکر کنید ولی من خیالم جمع بود. با تمام احترامی که برای سوئیس قائل هستم می‌دانستم بهتر از آنها هستیم.

* شما سه فرزند در خانه داشتید و چهارمی هم که به تازگی به دنیا آمده است. این تغییرات چه تأثیری روی زندگی حرفه‌ای‌‌تان گذاشته است؟

(لبخند می‌زند) نمی‌خواهم پنهان کنم کمی تأثیر گذاشته است. به هر حال خانه کمی بی‌نظم‌تر شده و سر و صدا هم بیشتر شده ولی عاشق این چیزها هستم. واقعاً از اینکه دور و برم شلوغ شده خوشحالم. بچه‌ها را دوست دارم. به نظرم زندگی فاقد بچه‌ها ارزشی ندارد. این شانس را داشته‌ام که 4 تا بچه داشته باشم. وقتی پیر می‌شوی بچه‌ها حامی تو می‌شوند. همیشه گفته‌ام  7 تا بچه می‌خواهم... 

* اگر 7 تا بچه می‌خواهید به این معنی است که باید 7 توپ طلا هم بیاورید تا به هر کدام‌شان یکی برسد.

(می‌خندد) دقیقاً. 7 بچه و 7 توپ طلا می‌خواهم. پس معنی‌‌اش می‌شود اینکه نباید در همین جا متوقف شوم. تا زمانی که بازی کنم باید تا جای ممکن ببرم. اینجا، آرزوی من بردن توپ طلای پنجم است و سال آینده، توپ طلای دیگر است که باید برای به دست ‌آوردنش حرکت کنم.

.

منبع :

رونالدو: انتقادها را می پذیرم ولی موافق شان نیستم گردآوری توسط بخش خبرورزشی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات