کریمی و حرف هایش کی روش و بازی با مهره هایش -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کریمی و حرف هایش کی روش و بازی با مهره هایش ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: علی کریمی نه مدعی العموم است و نه می خواهد نقش وجدان فوتبال را ایفا کند! او پرسش هایی را مطرح می کند تا نوعی از گفتمان لازم را به راه اندازد! حواس علی کریمی متوجه برخی از خاصه خرجی های از قدیم رایج است و نیز رنجی می برد از آسان گیری عوامل اجرایی فوتبال که گویا مأمورند خرابکاری های دیگران را با ماله کشی رفع و رجوع کنند!

1- علی کریمی پیچیدگی‌های رازگونه و رازآلود مدیریت فوتبال را برنمی‌تابد و همه چیز را شسته رفته، قابل رؤیت و قابل تمییز و تشخیص می‌خواهد! کریمی حضور بعضی کسان را در فوتبال برنمی‌تابد و دایره فوتبال را تمیزتر از این که هست می‌خواهد! کریمی به درستی متوجه شده است که حضور در این عرصه به پول‌داری یا پول ‌نداری نیست! فوتبال و اهلیت راه یافتن به این دایره ملزومات دیگری می‌‌طلبد! ملزوماتی از جنس صدق، صفا، سلامت، وفاداری و فداکاری!

به گزارش آکاایران: کریمی مثل اغلب اوقات با نوعی شرم حضور و با حیای ذاتی‌اش به در گفته که دیوار بشنود! کریمی تمثیلی سخن گفته تا اهالی فوتبال از سکوت و سکون، از سکوت و بی‌عملی دست بردارند! کریمی می‌خواهد فوتبال ایران در قواره فوتبال ایرانی اداره شود و مدیریت شود!

کریمی ستیزه‌ای دارد قابل فهم، با آنها که پول را بالاترین ارزش‌ها دانسته‌اند و پول را به جای هر ارزشی از علم و توانایی و دانایی و بلدیت و سواد و تجربه و دانش قرار داده‌اند!

کریمی نمی‌پذیرد این «نااصل» را که می‌گوید: ...پول داشته باش، کوفت داشته باش! پول داشته باش، هزار مرض مسری و بیماری سرایت‌کننده داشته باش! کریمی دنبال کاردانی می‌گردد! کریمی «آنچه یافت می ‌نشود» آن را طلب می‌کند! با کریمی مجادله نباید کرد، باید به «کنه» خواسته او که سراسر نیک‌خواهی است توجه کرد!

و حرف آخر در این باره! تاج یک ریال پول شائبه‌انگیز در مال خود ندارد! تقوای مالی تاج از دهه ۶۰ به این سو به دلیل وسواس‌گونگی‌اش زبانزد بوده! ولی بحث‌های مدیریتی و شیوه اداره امور بحث دیگری است! در این دایره ما هم حرف داریم! ما هم نقد داریم! نقد سنگین هم داریم!

2- از ظاهر و باطن خواسته‌های بجای علی کریمی فاصله بگیریم و بپردازیم به بازی امروز تیم ملی در هلند با ونزوئلا!

کی‌روش از این فرصت چه می‌جوید و دنبال چیست؟ محک زدن دوباره «تیم دوم» ملی‌پوشان یا امشب او تیم اصلی و تیم فیکس خود را روانه بازی می‌کند؟ آیا این تقسیم‌بندی- به تیم اول و تیم دوم- امروزه محلی از اعراب دارد؟ آیا خریداری دارد؟

در بازی اول- بازی با پاناما- عده‌ای را در قواره خودشان ندیدیم! مثلاً جهانبخش را دیدیم که بازی‌اش قابل قیاس با عملکردش در AZ آلکمار نیست! باید پرسید چرا؟ باید دلیل این چرایی و علت این تفاوت را یافت کرد!

رامین رضاییان با افت آشکاری مواجه است باز هم باید پرسید که چرا؟

دژاگه آماده می‌نمود اما با اضافه‌کاری‌ها و توپ لو دادن‌های بسیار! چرای معروف باز هم دست از سرمان برنمی‌دارد!

دوستان منتقد تیم پاناما را تیم «ب» پاناما دانستند! کی‌روش هم فاقد شک در کار سنجیدن و سبک، سنگین کردن عیار مردانش بود! شاید امروز تیم دیگری به میدان فرستاده شود! شاید امروز فوتبال بهتری در دستور کار قرار گیرد!

شاید امروز سامان قدوس و اشکان دژاگه بیشتر و بهتر وارد بازی شوند! شاید سردار آزمون و جهانبخش هم هدف باشند و هم وسیله! شاید حاج‌صفی مکمل جناح چپ شد! شاید میلاد محمدی دقایقی بازی کرد! شاید نوبت رسید به تیمی که بازی‌اش در فاز حمله سنگین‌تر است! شاید میانه زمین یکسره تغییر کرد!

.

منبع :

کریمی و حرف هایش کی روش و بازی با مهره هایش

کریمی و حرف هایش کی روش و بازی با مهره هایش گردآوری توسط بخش خبرورزشی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات