.

امارات متحده عربی، کشوری در جنوب غربی قارهٔ آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان، در خاورمیانه که از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است.

امارات عربی متحده، اتحادی از هفت شیخ نشین کوچک به نام های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس الخیمه و ام القوین است که بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی شکل گرفت. این روز را با نام روز ملی امارات جشن می گیرند.

هر یک از این ۷ امیرنشین از استقلال فراوانی برخوردارند، اما یک امیر موروثی به عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می کند و شورای عالی حکام که متشکل از هفت امیر است، رئیس دولت و کابینه را انتخاب می کند. در حال حاضر امیر و رئیس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است. پایتخت و بزرگ ترین شیخ نشین این کشور ابوظبیاست.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار امارات را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار امارات,اخبار امارات متحده عربی,اخبار امارات رزق

اخبار امارات متحده عربی

ورزشی

تیم ملی فوتبال به امارات رفت - اخبار ورزشی

تیم ملی فوتبال به امارات رفت تیم ملی فوتبال به امارات رفت اعضای تیم ملی فوتبال ایران قطر را ترک کرده و از کیش راهی امارات شدندملی پوشان قطر را به مقصد امارات ترک کردند ملی پوشان
ورزشی

چرا میزبانی جام ملت ها را به امارات دادند اما به ایران نه؟ + تفاوت های میزبانی ایران و امارت - اخبار ورزشی

چرا میزبانی جام ملت ها را به امارات دادند اما به ایران نه؟ + تفاوت های میزبانی ایران و امارت چرا میزبانی جام ملت ها را به امارات دادند اما به ایران نه؟ + تفاوت های میزبانی ایران
تبلیغات