تحریم عربستان به صنعت گردشگری قطر ضربه زد - -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تحریم عربستان به صنعت گردشگری قطر ضربه زد - ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: در تعطیلات عید فطر، شمار گردشگران ورودی به قطر، در اثر  تحریم چند کشور عربی کاهش بسیار چشمگیری داشت. 

آمارگیری از پنج هتل بزرگ قطر در آغاز عید فطر حاکی از نرخ اشغال ۵۷ درصدی این هتل‌ها دارد، در حالی که این اقامتگاه‌ها در سال‌های گذشته در چنین روزهایی مملو از گردشگران سعودی و بحرینی بود.

فرودگاه بین‌المللی حمد که یکی از پرازدحام‌ترین فرودگاه‌های قطر است، در مقایسه با ماه جولای سال گذشته با ۷۶ درصد ظرفیت فعالیت می‌کند که این به معنای از دست دادن روزانه ۲۷ هزار مسافر است.

به گفته‌ی منابع معتبر، بازدیدکنندگان از سایر کشورها عضو شورای همکاری خلیج فارس تقریبا نیمی از شمار گردشگران ورودی به قطر را تشکیل می‌دهند و به همین دلیل تصمیم کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر مبنی بر قطع روابط دیپلماتیک با قطر، ضربه بزرگی برای صنعت سفر و گردشگری این کشور عربی محسوب می‌شود.

تحریم عربستان به صنعت گردشگری قطر ضربه زد -
,قطر,گردشگری قطر,تاثیر تحریمهای عربستان بر گردشگری قطر,[categoriy]

آکاایران: تحریم عربستان به صنعت گردشگری قطر ضربه زد

با ادامه شرایط موجود و اعمال محدودیت‌ها، دوحه در ماه آتی میلاد نیز با ظرفیتی کمتر نسبت به سال گذشته به کار خود ادامه می‌دهد، این در حالی است که پیش از تیره شدن روابط این کشور با عربستان، این کشور هر ماه رکوردهای جدیدی در جذب گردشگر ثبت می‌کرد.

چندین کشور عربی به رهبری عربستان با تحریم اقتصادی و سیاسی قطر خواستار تعطیلی شبکه خبری الجزیره، قطع روابط این کشور با ایران و بستن پایگاه نظامی ترکیه در این کشور شده‌اند و مقامات قطری نیز تاکنون با نامعقولانه خواندن این ادعاها درخواست آنها را رد کرده‌اند.

.

منبع : kojaro.com

تحریم عربستان به صنعت گردشگری قطر ضربه زد - گردآوری توسط بخش اخبار،اخبار روز،اخبار خبرگزاری ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات