.

ایالات متحد مکزیک یا مکزیک، کشوری است در آمریکای شمالی. این کشور بیش از ۱۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مکزیکوسیتی است.

زبان اداری و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیایی است اما این کشور یک زبان رسمی ندارد و از سال ۲۰۰۳، تعداد ۶۲ زبان بومی سرخ پوستی نیز به عنوان «زبان های ملی» ثبت شده و رسمیت یافته است. کشور مکزیک بزرگ ترین کشور اسپانیایی زبان جهان است و حدود یک سوم از کل اسپانیایی زبان های جهان در مکزیک زندگی می کنند.

۷۰ درصد مردم مکزیک از تبار مستیزو (دورگه سفیدپوست و سرخ پوست)، ۱۵ درصد سفیدپوست و ۹٫۸ درصد سرخ پوست هستند. ۸۲٫۷٪ مردم آن مسیحی کاتولیک و ۷٫۹ درصد پیرو دیگر شاخه های مسیحیت هستند.

این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز هم مرز است. همچنین اقیانوس آرام، در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق آن قرار دارند. این کشور با حدود ۲ میلیون کیلومتر مربع وسعت، ۱۴اُمین کشور وسیع دنیا و ۱۱اُمین کشور پرجمعیت دنیاست.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار مکزیک را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار مکزیک,مکزیک,مکزیک ویزا

اخبار مکزیک

ترامپ، مکزیک را تهدید کرد - اخبار سیاسی

ترامپ، مکزیک را تهدید کرد - اخبار سیاسی

برترین ها: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ضمن درخواست از مکزیک برای اخراج مهاجران آمریکای مرکزی که تلاش می کنند خود را به ایالات متحده برسانند، تهدید کرد مرز
آمریکا مرز مکزیک را بست - اخبار سیاسی

آمریکا مرز مکزیک را بست - اخبار سیاسی

مجموعه: اخبار بین الملل تاریخ انتشار : دوشنبه, 05 آذر 1397 11:07 آمریکا مرز مکزیک را بست گشت مرزی آمریکا عبور و مرور در مرز مکزیک را به دلیل اعتراض و درگ
تبلیغات