.

ایالات متحد مکزیک یا مکزیک، کشوری است در آمریکای شمالی. این کشور بیش از ۱۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مکزیکوسیتی است.

زبان اداری و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیایی است اما این کشور یک زبان رسمی ندارد و از سال ۲۰۰۳، تعداد ۶۲ زبان بومی سرخ پوستی نیز به عنوان «زبان های ملی» ثبت شده و رسمیت یافته است. کشور مکزیک بزرگ ترین کشور اسپانیایی زبان جهان است و حدود یک سوم از کل اسپانیایی زبان های جهان در مکزیک زندگی می کنند.

۷۰ درصد مردم مکزیک از تبار مستیزو (دورگه سفیدپوست و سرخ پوست)، ۱۵ درصد سفیدپوست و ۹٫۸ درصد سرخ پوست هستند. ۸۲٫۷٪ مردم آن مسیحی کاتولیک و ۷٫۹ درصد پیرو دیگر شاخه های مسیحیت هستند.

این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز هم مرز است. همچنین اقیانوس آرام، در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق آن قرار دارند. این کشور با حدود ۲ میلیون کیلومتر مربع وسعت، ۱۴اُمین کشور وسیع دنیا و ۱۱اُمین کشور پرجمعیت دنیاست.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار مکزیک را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار مکزیک,مکزیک,مکزیک ویزا

اخبار مکزیک

ورزشی

پیش بازی کره جنوبی - مکزیک - اخبار ورزشی

ورزش سه: دو تیم کره جنوبی و مکزیک، امروز دومین دیدار را برگزار می‌کنند. مکزیک در دیدار اول خود موفق شد مدافع عنوان قهرمانی را شکست دهد و با قدرت کار را در جام جهانی
تبلیغات