اخبار مکزیک، آخرین اخبار مکزیک - اخبار امروز

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اخبار مکزیک، آخرین اخبار مکزیک ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک اخبار%مکزیک را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

ایالات متحد مکزیک یا مکزیک، کشوری است در آمریکای شمالی. این کشور بیش از ۱۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مکزیکوسیتی است.

زبان اداری و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیایی است اما این کشور یک زبان رسمی ندارد و از سال ۲۰۰۳، تعداد ۶۲ زبان بومی سرخ پوستی نیز به عنوان «زبان های ملی» ثبت شده و رسمیت یافته است. کشور مکزیک بزرگ ترین کشور اسپانیایی زبان جهان است و حدود یک سوم از کل اسپانیایی زبان های جهان در مکزیک زندگی می کنند.

۷۰ درصد مردم مکزیک از تبار مستیزو (دورگه سفیدپوست و سرخ پوست)، ۱۵ درصد سفیدپوست و ۹٫۸ درصد سرخ پوست هستند. ۸۲٫۷٪ مردم آن مسیحی کاتولیک و ۷٫۹ درصد پیرو دیگر شاخه های مسیحیت هستند.

این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز هم مرز است. همچنین اقیانوس آرام، در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق آن قرار دارند. این کشور با حدود ۲ میلیون کیلومتر مربع وسعت، ۱۴اُمین کشور وسیع دنیا و ۱۱اُمین کشور پرجمعیت دنیاست.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار مکزیک را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار مکزیک,مکزیک,مکزیک ویزا

اخبار مکزیک

اخبار مکزیک، آخرین اخبار مکزیک گردآوری توسط بخش اخبار،اخبار روز،اخبار خبرگزاری ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات