.

پادشاهی دانمارک کشوری است در شمال اروپا. پایتخت آن کپنهاگ است. جمعیت این کشور ۵٫۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است. زبان های فاروئی،گرینلندی و آلمانی نیز به عنوان زبان های محلی در این کشور رسمیت دارند. واحد پول این کشور کرون دانمارک است و با اینکه این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته اما به حوزه یورو نپیوسته است. ۸۰٫۴ درصد مردم دانمارک مسیحی لوتری هستند.

جزایر فارو و گرینلند بخشی از پادشاهی دانمارک به شمار می آیند اما به ترتیب در سال های ۱۹۴۸ و ۱۹۷۹ به آن ها خودگردانی اعطا شده است. دانمارک جنوبی ترین کشوراسکاندیناوی است و تنها مرزی که دارد با کشور آلمان است. پلی دریایی به نام پل اورسوند، دانمارک را به سوئد متصل می کند.

دانمارک از اعضای مؤسس سازمان ملل و ناتو است. کشور دانمارک دارای دولت رفاه است و از نظر کم بودن اختلاف درآمد مردم، در رتبه اول جهان قرار دارد. دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان «راضی ترین» مردم جهان اعلام می شوند و این کشور به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان به شمار می آید.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار دانمارک را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار دانمارک,اخبار پناهندگی دانمارک,اخبار دانمارک

اخبار دانمارک

ورزشی

پیش بازی دانمارک - استرالیا - اخبار ورزشی

ورزش سه: دو تیم دانمارک و استرالیا، اولین دیدار روز هشتم جام جهانی را در ورزشگاه سامارا برگزار خواهند کرد. استرالیا که در دیدار اول خود، نمایش بسیار خوبی مقابل فرانسه دا
تبلیغات