.

چین پرجمعیت ترین کشور دنیا با بیش از ۱٫۳ میلیارد نفر سکنه است. این کشور که در شرق قاره آسیا واقع شده توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک حزبی اداره می شود. این حزب بر ۲۲ استان، ۵ منطقهٔ خودمختار، ۴ شهر با مدیریت مستقیم (پکن، تیانجین، شانگهای وچونگ کینگ) و ۲ منطقهٔ اداری ویژهٔ بسیار خودمختارِ هنگ کنگ و ماکائو حکومت می کند. پایتخت کشور پکن است.

جمهوری خلق چین با حدود ۹٫۶ میلیون کیلومتر مربع سومین یا چهارمین کشور وسیع دنیا و دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی (بدون احتساب آب های داخلی) است.

چین چشم انداز طبیعی متنوعی دارد، از استپ های جنگلی و بیابان هایی چون گبی و تکله مکان در ناحیهٔ خشک شمالی نزدیک به مغولستان و سیبری ِ روسیه گرفته تاجنگل های زیرگرمسیری در سرزمین های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام، لائوس و برمه. مناطق غربی کشور ناهموار است و رشته کوه های هیمالیا و تیان شان مرز طبیعی آن را با هند و آسیای میانه ترسیم می کنند. در مقابل، نواحی شرقی این کشور کم ارتفاع است و با ساحلی به طول ۱۴٫۵۰۰ کیلومتر در جنوب شرقی با دریای جنوب چین و در شرق با دریای شرق چین همسایه است که در سوی دیگرش تایوان، کره و ژاپن قرار گرفته اند.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار چین را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار چین,اخبار زلزله چین,کشور چین

اخبار چین

ورزشی

فلینی به شاندونگ چین پیوست - اخبار ورزشی

ایسنا: به نقل از سایت منچستریونایتد، مروان فلینی هافبک تیم ملی فوتبال بلژیک و منچستریونایتد به تیم شاندونگ چین رفت. این بازیکن که در زمان مویس به یونایتد آمد، ۱۷۷ بار بر
ورزشی

چین را بردیم و طلسم شکستیم - اخبار ورزشی

خبرآنلاین: تیم ملی فوتبال ایران پنجشنبه شب با شکست 3-0 چین راهی نیمه نهایی جام ملت های آسیا 2019 امارات شد. اتفاقی که برای اولین بار از سال 2004 به این سمت رخ داد. تیم ا
تبلیغات