.

برزیل بزرگ ترین و پرجمعیّت ترین کشور آمریکای جنوبی است. پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است.

برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می گیرد، شرقی ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو،کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم مرز است. در حقیقت، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.

برزیل دارای زمین های کشاورزی وسیع و جنگل های استوایی است؛ و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است.

برزیل مستعمرهٔ پرتغال بود و این کشور تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می گویند. برزیل کشوری چندملیتی است و جمعیت آن متشکل از نژادهای اروپایی، سرخ پوستان آمریکا، آفریقائیان و نیز آسیائیان است. مذهب اصلی این کشور کاتولیک کلیسای رم است.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار برزیل را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار برزیل,اخبار رونالدو برزیلی,اخبار برزیل

اخبار برزیل

ورزشی

تیته در برزیل ماندنی شد - اخبار ورزشی

مجموعه: اخبار ورزشی و نتایج مسابقات تاریخ انتشار : شنبه, 16 تیر 1397 16:29 تیته در برزیل ماندنی شد سرمربی تیم ملی برزیل با اعلام فدراسیون فوتبال این کشور
ورزشی

خشم الهه فوتبال علیه برزیل - اخبار ورزشی

ایران ورزشی: خدایان فوتبال موجودات قدرتمندی هستند. جمعه شب در کازان، اتفاقاتی که در دیدار قبلی برزیل و بلژیک در جام جهانی رخ داده بود را به یاد آوردند. در سال 2002، در م
تبلیغات