اخبار استرالیا، آخرین اخبار استرالیا - اخبار امروز

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اخبار استرالیا، آخرین اخبار استرالیا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک اخبار%استرالیا را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

کشور مشترک المنافع استرالیا کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد. او به صورت تشریفاتی و به نمایندگی ملکه الیزابت دوم ریاست دولت را در استرالیا به عهده دارد. در عمل نخست وزیر منتخب در کنار دولت و مجلس اداره کشور را در دست دارند. استرالیا از نظر مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعهٔ اتحادیه کشورهای همسود (مشترک المنافع) است.

سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرباقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته است. استرالیا همچنین سرزمین اصلیِ قارهٔ اقیانوسیه به شمار می آید که کوچک ترین قارهٔ دنیاست.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار استرالیا را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار استرالیا,اخبار استرالیا فارسی,اخبار استرالیا

اخبار استرالیا

اخبار استرالیا، آخرین اخبار استرالیا گردآوری توسط بخش اخبار،اخبار روز،اخبار خبرگزاری ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات