اخبار کویت، آخرین اخبار کویت - اخبار امروز

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اخبار کویت، آخرین اخبار کویت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک اخبار%کویت را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

کُویت کشوری در منطقه خاورمیانه است. کویت با کشورهای عراق و عربستان سعودی دارای مرزهای خاکی و با ایران از طریق خلیج فارس دارای مرزهای آبی است. پایتختآن، شهر کویت می باشد. زبان رسمی این کشور عربی و واحد پول آن دینار کویت است.

جمعیت کویت در سال ۲۰۱۴ میلادی ۴٫۱ میلیون نفر بود که ۱٫۲ میلیون نفر آنان شهروند کویت و ۲٫۸ میلیون نفر خارجی ساکن کویت بودند. از میان کل ساکنان کویت ۶۰ درصد عرب هستند (کویتی ها و شهروندان دیگر کشورهای عربی). نزدیک به ۳۸ درصد از ساکنان کویت نیز از تبار آسیایی هستند. دین اکثریت شهروندان کویت اسلام است. در مورد پیروان مذاهب اسلامی در کویت آماری رسمی وجود ندارد اما برآورد می شود که ۷۰ درصد از شهروندان کویتی سنی و ۳۰ درصد شیعه هستند.

میدان نفت بورگان واقع در جنوب شرقی کشور کویت دومین میدان بزرگ خشکی در جهان است که بخش اعظم تولید نفت این کشور را تأمین می کند. بخشی از تولیدات کشور کویت نیز از ذخایر هیدرکربوری موجود در ناحیه بی طرف تأمین می شود که تأسیسات مشترک فرآورشی با کشور عربستان دارد. کویت در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ ظرفیت تولید خود را به چهار میلیون بشکه افزایش دهد و این میزان را تا سال ۲۰۳۰ حفظ کند.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار کویت را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار کویت,اخبار کویته بلوچستان,اخبار کویته پاکستان

اخبار کویت

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله اخبار کویت، آخرین اخبار کویت شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اخبار کویت، آخرین اخبار کویت گردآوری توسط بخش اخبار،اخبار روز،اخبار خبرگزاری ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات