اخبار اخبار عراق

اخبار داعش،اخبار عراق، آخرین تحولات عراق _ اخبار داعش

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اخبار داعش،اخبار عراق، آخرین تحولات عراق _ اخبار داعش ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک اخبار عراق را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

عراق کشور همسایه که علاوه بر یکی بودن دین و مذهب مشابه با ایران، به دلیل وجود کربلا، نجف و ... از اهمیت بالایی در ایران برخوردار است، در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار عراق را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

عراق با نام رسمی جمهوری عراق کشوری در خاورمیانه و جنوب غربی آسیا است. پایتخت عراق شهر بغداداست. این کشور از جنوب با عربستان سعودی و کویت، از غرب با اردن و سوریه، از شرق با ایران و از شمال با ترکیه همسایه است. عراق در منطقه جنوب خود، مرز آبی کوچکی با خلیج فارس دارد و دو رود مشهور دجله و فرات که منشأ تمدن های باستانی میان رودان (بین النهرین) در طول تاریخ کهن این کشورند از شمال کشور به جنوب آن روان هستند و با پیوستن به رود کارون، اروندرود را تشکیل می دهند و به خلیج فارس می ریزند.

گستره عراق ۴۳۸،۳۱۷ کیلومتر مربع (۵۸ام، حدود یک چهارم ایران) است. بیشتر سرزمین عراق پست و هموار و گرمسیری است. غرب عراق کویر است و شرق آن جلگه های حاصلخیز. ولی بخشی از کردستان عراق (شمال خاور) کوهستانی و سردسیر می باشد. همچنین عراق یکی از بزرگترین کشورهای دارای منابع نفت می باشد. این کشور دارای ۱۴۳ میلیارد بشکه ذخایر تاییدشدهٔ نفتی می باشد.

اخبار داعش،اخبار عراق، آخرین تحولات عراق _ اخبار داعش
اخبار داعش,اخبار داعش الیوم,اخبار داعش فارسی

اخبار عراق


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله اخبار داعش،اخبار عراق، آخرین تحولات عراق _ اخبار داعش شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اخبار داعش،اخبار عراق، آخرین تحولات عراق _ اخبار داعش گردآوری توسط بخش اخبار،اخبار روز،اخبار خبرگزاری ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات