اخبار جمهوری چک، آخرین اخبار جمهوری چک - اخبار امروز

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اخبار جمهوری چک، آخرین اخبار جمهوری چک ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک اخبار%جمهوری%چک را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

جمهوری چک کشوری واقع در اروپای مرکزی و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۳ و به دنبال تقسیم کشور چکسلواکی سابق پدید آمد. پایتخت و بزرگ ترین شهر آن شهر پراگ است با وجودی که عضو اتحادیه اروپا است واحد پول آن کرونا است. جمعیت جمهوری چک ۱۰ میلیون و پانصد هزار نفر و زبان رسمی این کشور چکی است که از زبان های اسلاوی است. شهر پراگ ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت دارد. جمهوری چک به دریا راه ندارد و سه ناحیه تاریخی بوهم، موراوی، و بخش کوچکی از سیلزی را شامل می شود. مردم چک از تبار اسلاو و از مردمان هندواروپایی هستند.

مردم چک به طور تاریخی به عنوان «بی اعتنا به مذهب» توصیف شده اند و این کشور کم مذهبی ترین مردم را در جهان دارد. در سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی، ۴۵٫۲ درصد پاسخی به پرسش در مورد دین خود ندادند و ۳۴٫۲ درصد نیز گفتند که بی دین هستند. ۱۰٫۳ درصد از مردم این کشور مسیحی از شاخه کاتولیک رومی هستند و ۹٫۴ درصد نیز باورهای دیگر را دنبال می کنند. در یک نظرسنجی سال ۲۰۰۵ میلادی ۱۰ درصد از مردم چک گفتند که به وجود خدا باور دارند.

جمهوری چک نخستین کشور از اعضای پیشین کمکان است که بنا به گزارش بانک جهانی در زمره کشورهای توسعه یافته قرار گرفته است. این کشور هم چنین بالاترینشاخص توسعه انسانی را در اروپای مرکزی و اروپای شرقی دارا است. جمهوری چک هم چنین سومین کشور در اروپا از نظر برقراری صلح و آشتی و دموکرات ترین کشور در منطقه خود است.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار جمهوری چک را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار جمهوری چک,اخبار چک,آخرین اخبار چک

اخبار جمهوری چک

 

اخبار جمهوری چک، آخرین اخبار جمهوری چک گردآوری توسط بخش اخبار،اخبار روز،اخبار خبرگزاری ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات