اخبار بحرین، آخرین اخبار بحرین - اخبار امروز

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اخبار بحرین، آخرین اخبار بحرین ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک اخبار%بحرین را کلیک نمایید و یا در دسته اخبار افغانستان از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

پادشاهی بحرین کشوری است جزیره ای در خلیج فارس که ۶۶۵ کیلومتر مربع وسعت دارد. پایتخت آن منامه و زبان رسمی آن عربی است. بحرین به پنج استان بخش شده و تا ۳ ژوئیه ۲۰۰۲ دارای ۱۴ شهر بوده است.

این کشور از ۳۳ جزیره تشکیل یافته که عمدتاً از دشت های بیابانی تشکیل می شوند و مرتفع ترین نقطه آن تنها ۱۲۲ متر ارتفاع دارد. بحرین آب وهوایی خشک با زمستان هایی معتدل و تابستان هایی بسیار گرم و مرطوب دارد. نفت و گاز طبیعی و ماهی و مروارید از منابع طبیعی این کشور است اما کاهش ذخیره نفتی باعث شده تا بحرین در سال های اخیر به سمت فرآوری و تصفیه نفت حرکت کرده و به یکی از مراکز بانکی بین المللی تبدیل شود. شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه از سال ۱۹۹۹ قدرت را در این کشور در اختیار دارد و در سال ۲۰۰۲ کشور را به یک پادشاهی مشروطه تبدیل کرده و عنوان خود را از امیر به پادشاه تغییر داد. بر اساس برآورد سال ۲۰۰۹ جمعیت بحرین ۷۲۷٬۷۸۵ نفر بوده که ۲۳۵٬۱۰۸ نفر از آن ها شهروندان خارجی هستند.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار بحرین را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار بحرین، آخرین اخبار بحرین
اخبار بحرین,اخبار البحرین,اخبار البحرین الیوم

اخبار بحرین

اخبار بحرین، آخرین اخبار بحرین گردآوری توسط بخش اخبار،اخبار روز،اخبار خبرگزاری ها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات