بازار داغ اعتراض به اظهارات مخالفان وزیر پیشنهادی کار/ پورابراهیمی: خطرناک است/ لاریجانی: من نشنیدم -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بازار داغ اعتراض به اظهارات مخالفان وزیر پیشنهادی کار/ پورابراهیمی: خطرناک است/ لاریجانی: من نشنیدم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بازار داغ اعتراض به اظهارات مخالفان وزیر پیشنهادی کار/ پورابراهیمی: خطرناک است/ لاریجانی: من نشنیدم

سیاست > مجلس - جلسه بررسی رای اعتماد به وزرا در حالی ادامه دارد که اظهارات نمایندگان با تذکرهای پی درپی نمایندگان مواجه شده است.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرآنلاین، در ادامه جلسه مجلس شورای اسلامی برای بررسی کابینه دوازدهم امیر خجسته در حین مخالفت با  وزیر کار، به حاشیه رفت، آنگونه که علی لاریجانی، خواستار عدم بیان اظهارات کلی شد!

این اظهارات خجسته با اعتراض شدیداللحن دو نماینده مجلس  مواجه شد. بطوریکه یکی از نمایندگان در تذکری گفت: این چه نوع لابی گری هست که یک نماینده به عنوان مخالف می آید و از موافقین بهتر حرف میزند؟ رییس مجلس باید نطق را متوقف کند، به جای مخالف می ایند حرف موافق می زنند.

‎علی لاریجانی هم در پاسخ به این تذکر گفت: اقایان می ایند اینجا، اگر مخالفند واقعا مخالفت کنند.

بعد از این تذکر پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس هم در تذکری ضمن ابراز ناخرسندی شدید از این اتفاق گفت که متاسفانه برخلاف قول، به من زمان ندادند.

او گفت: امروز وزیر رفاه اجازه نداد یک کلمه با او مخالفت شود. یک روز ماندن ایشان در وزارتخانه خطرناک است. من سه ماه روی این قضیه تحقیق کرده‌ام. برخی آمدند 15 دقیقه وقت مخالفت را در حمایت از وزیر گرفتند و تمام کردند. با این روش ها خوب نیست که رای بگیرند و مانع بیان نظرات مخالفین شوند.

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هم در تذکری دیگر در همین موضوع با بیان اینکه در مجلس هشتم این موضوع وجود داشت که فردی وقت مخالف برای مخالفت با یک وزیر گرفت اما موافق حرف زد چون می خواست وقت مخالفان را بگیرد. که میکروفون او از سوی رییس مجلس قطع شد.

او خطاب به لاریجانی گفت: رییس مجلس بعد از دوبار تدکر باید تریبون را قطع کند. آقای لاریجانی! شما تذکر می هید اما در عمل اجرا نمی کنید. مخالف آمده می گوید امیدوارم وزیر با رای بالا رای بیاورد! این خلاف شان مجلس است. بعضی از دوستان این شان را رعایت نمی کنند.

علی لاریجانی هم در پاسخ به این تذکر گفت: اگر کسی مخالف است باید به عنوان مخالف حرف بزند. البته من نشنیدم که کسی در مقام مخالفت با وزیر نطق کند و بگوید امیدوارم او رای بیاورد!

توضیحات قاضی‌پور درباره به کار بردن لفظ ضد ولایت فقیه نسبت به آذری جهرمی

در جلسه علنی امروز مچلس همچین، نماینده مردم ارومیه ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص آنچه که در روز گذشته نسبت به وزیر پیشنهادی ارتباطات بیان کرده بود گفت: بنده هیچ مشکل شخصی، سیاسی و جناحی ندارم.

نادر قاضی پور در تذکری در خصوص لحنی که روز گذشته نسبت به آذری جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات به کار برده بود، گفت: مقام معظم رهبری در تاریخ ۱۳۹۴.۶.۲۲ به جناب رئیس جمهور این طور نوشته‌اند که مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و نظارت بر آن منحصرا بر عهده سازمان صدا و سیما است.

وی تصریح کرد: آن بنده خدایی که روز گذشته علیه او حرف زدم بعد از این حکم مجوزهایی را داده است که برخلاف حکم حکومتی است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: ما اینجا به قانون اساسی قسم خورده‌ایم و بنده از باب آن گفتم که ایشان ضد ولایت فقیه است وگرنه با ایشان مشکل شخصی ندارم.

این نماینده مجلس اظهار کرد: بنده ۱۰ سال است که در مجلس عضو کمیسیون صنایع هستم و مخابرات را خوب می‌شناسم و به این نتیجه رسیدم که توانایی مدیریت آن وزارتخانه عظیم را ندارد و به فرامین رهبری و سیاست‌های کلی نظام توجهی ندارد و به همین خاطر مخالفت کردم و کلمه ضد ولایت فقیه را به استناد این ماده گفتم.

وی افزود: بنابراین هیچ مشکل شخصی، سیاسی و جناحی ندارم و اعتقادی صحبت می کنم. اگر هم نمایندگان ناراحت شدند عذرخواهی می کنم. البته امروز هم از روی اعتقاد در موافقت با آقای علوی حرف زدم.

لاریجانی که ریاست جلسه نوبت عصر را بر عهده داشت، گفت: دستور آمده درست اجرا نشده اما کفایت نمی‌کند که شما این لفظ را به کار ببرید.

29219

.

منبع :

بازار داغ اعتراض به اظهارات مخالفان وزیر پیشنهادی کار/ پورابراهیمی: خطرناک است/ لاریجانی: من نشنیدم

بازار داغ اعتراض به اظهارات مخالفان وزیر پیشنهادی کار/ پورابراهیمی: خطرناک است/ لاریجانی: من نشنیدم گردآوری توسط بخش خبرآنلاین، خبر انلاین سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات