.

درخواست ترکیه از عربستان و متحدانش برای ارائه مدرک درباره قطر

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد درخواست ترکیه از عربستان و متحدانش برای ارائه مدرک درباره قطر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: درخواست ترکیه از عربستان و متحدانش برای ارائه مدرک درباره قطر

بین الملل > خاورمیانه - ایسنا نوشت: وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد، پس از دریافت جزئیات، اسناد و مدارک درباره اتهامات مطرح شده علیه قطر، این بحران را می توان از طریق گفتگو، صلح و احترام متقابل حل کرد.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در کنفرانسی مطبوعاتی پس از دیدار با نیکولا دمیتروف،‌ همتای مقدونیه‌ای خود در شهر اسکوپیه اظهار داشت: بحران فعلی منطقه خلیج فارس را می‌توان پس از ارائه جزئیات، اسناد و مدارک درباره اتهامات مطرح شده علیه قطر، از راه گفتگو، صلح و احترام متقابل حل کرد.
چاووش‌اوغلو با اشاره به اهمیت همکاری، وحدت و برادری میان کشورهای منطقه خلیج فارس برای ترکیه و کل منطقه، همکاری و تلاش مشترک برای حل تمامی مشکلات منطقه را خواستار شد.
وزیر خارجه ترکیه گفت: در واقع حل این مشکل آسان است، اتهامات و ادعاهایی علیه قطر مطرح شده که دوحه آنها را قاطعانه رد کرده و ما هم اعلام کردیم که محاصره اعمال شده علیه این کشو نادرست است و این مساله جانبداری از قطر محسوب نمی‌شود.
وی در ادامه ارائه جزئیات،‌ اسناد و مدارک مربوط به اتهامات مطرح شده علیه قطر و سپس اتخاذ اقدامات لازم از طریق گفتگو،‌صلح و احترام متقابل را خواستار شد.
این مسئول وزارت خارجه ترکیه با تاکید بر اینکه محاصره هیچ فایده‌ای ندارد، باید مدارک و اسناد ارائه شوند، گفت: ‌اقداماتی که علیه زندگی روزانه مردم اتخاذ شده درست نیستند.
وی در ادامه سفرهای اخیرش به قطر،‌ کویت و عربستان را مفید توصیف کرده و گفت: در دیدارهایی که با مسئولان این سه کشور داشتم،‌ از نظرات و رویکردهای طرف‌های مختلف اطلاع یافته و آنها را در جریان خواسته‌ها و رویکردهای ترکیه قرار دادم.
چاووش‌اوغلو ادامه داد: ما پیام‌های رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و مردم این کشور را به این کشورها رساندیم و به تلاش‌های خود برای حل بحران فعلی منطقه خلیج فارس در سطح بین‌الملل و نیز در سطح سازمان همکاری اسلامی که ریاست دوره‌ای آن را بر عهده داریم،‌ ادامه خواهیم داد.

52310

.

منبع :

درخواست ترکیه از عربستان و متحدانش برای ارائه مدرک درباره قطر

درخواست ترکیه از عربستان و متحدانش برای ارائه مدرک درباره قطر گردآوری توسط بخش خبرآنلاین، خبر انلاین سایت آکاایران
تبلیغات