اظهارات نخست وزیر عراق پس از ترک بغداد

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اظهارات نخست وزیر عراق پس از ترک بغداد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: اظهارات نخست وزیر عراق پس از ترک بغداد

بین الملل > خاورمیانه - ایرنا نوشت: نخست وزیر عراق در بدو سفر منطقه ای سه روزه خود، پیش از ترک بغداد به سمت عربستان سعودی در اظهاراتی رسانه ای گفت که باید کشورهای منطقه از سیاست صف بندی منطقه ای فاصله بگیرند.

به گزارش آکاایران: "حیدر العبادی" در اظهاراتی رسانه ای که لحظاتی قبل از تلویزیون دولتی عراق پخش شد افزود: امیدوارم این سفر منطقه ای، پایان موفقیت آمیزی داشته باشد و باعث دور کردن کشورها از سیاست صف بندی منطقه ای شود.
العبادی خاطر نشان کرد که سیاست های صف بندی در منطقه جز جنگ و ویرانی دستاوردی برای کشورهای منطقه به دنبال نداشته است.


وی اضافه کرد که اوضاع بحرانی در منطقه به شرایطی رسیده که نیاز است تا کشورهای منطقه، سیاست جدیدی که مبتنی بر ثبات، همکاری و توسعه بین همه کشورهای منطقه است را در پیش گیرند.
به گفته العبادی، منطقه خاورمیانه از زمان جنگ هشت ساله عراق (رژیم بعث) علیه ایران و سپس اشغال کویت و تا امروز درگیر بحران است.


نخست وزیر عراق، "سیاست احترام متقابل بین کشورها بر مبنای منافع مشترک" و "رعایت حاکمیت دولت و احترام به ملت های منطقه" را بهترین گزینه برای تعامل بین کشورهای منطقه دانست.
وی "احترام به اراده ملت ها" و "ارائه خدمات مناسب به مردم" و "برقراری روابط بر پایه منافع مشترک" را تنها راه مهار بحران های منطقه دانست و آن را جزو اصول سیاست خارجی عراق برشمرد که در چارچوب آن حرکت می کند.
العبادی ابراز امیدواری کرد که سفر منطقه ای وی، با موفقیت همراه شده و عراق بتواند دیدگاه های خود را طی این سفر به سمع و نظر کشورهای همسایه برساند.


سفر منطقه ای نخست وزیر عراق به کشورهای عربستان، ایران و کویت، پیش از ظهر امروز (دوشنبه)، با سفر العبادی به عربستان سعودی آغاز شد؛ وی سپس قرار است راهی تهران شده و بعد از آن به کویت سفر کند؛ العبادی طی این سفر، گسترش مناسبات دو جانبه و گفت وگو درباره اوضاع منطقه را با مقامات سه کشور یاد شده بحث و بررسی خواهد کرد.

52310

.

منبع :

اظهارات نخست وزیر عراق پس از ترک بغداد

اظهارات نخست وزیر عراق پس از ترک بغداد گردآوری توسط بخش خبرآنلاین، خبر انلاین سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات