حمله داعش به منزل آیت الله سیستانی ناکام ماند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد حمله داعش به منزل آیت الله سیستانی ناکام ماند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته خبرگزاری جنوب از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: حمله داعش به منزل آیت الله سیستانی ناکام ماند

بعد از اینکه به اطلاعات لازم درباره این حمله دست یافتیم این اطلاعات را به حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و قاسم الاعرجی، وزیر کشور دادیم
مسئولان امنیتی عراق از ناکام ماندن نقشه داعش برای حمله به بارگاه های ائمه در نجف، کربلا و سامرا و منزل آیت الله سید علی سیستانی خبر دادند.
 
به گزارش جنوب نیوز، ابوعلی البصری، رئیس گروه اطلاعاتی "الصقور" و مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور عراق به روزنامه الصباح گفت: داعش قصد داشت با هدایت رهبران این گروه در خارج از کشور سه عمیات تروریستی جداگانه علیه بارگاه های ائمه در شهرهای کربلا، نجف اشرف و سامرا و منزل آیت الله سید علی سیستانی و مسجد کوفه و بصره انجام دهد.
 
به گزارش آکاایران: به گفته این مسئول، داعش تعدادی خودروی بمب گذاری شده و ده ها عامل انتحاری با تابعیت های مختلف را با همکاری برخی قاچاقچیان جهت تسهیل ورود به داخل استان های مذکور و آوردن سلاح و مهمات آماده کرده بود.
 
ابوعلی البصری گفت: هواگردهای گروه اطلاعاتی الصقور بر فراز مناطق رقه و المیادین سوریه و مناطقی در عراق در مجاورت با مرزهای سوریه برای رصد تحرکات این نقشه تروریستی به پرواز در آمدند به ویژه اینکه براساس پیش بینی های ما داعش برای عملیات تروریستی گسترده ای جهت بالا بردن روحیه اعضای خود تلاش می کند.
 
البصری افزود: بعد از اینکه به اطلاعات لازم درباره این حمله دست یافتیم این اطلاعات را به حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و قاسم الاعرجی، وزیر کشور دادیم تا با طرح پیش دستانه ای برای ناکام گذاشتن نقشه داعش موافقت کنند.  این طرح شامل هماهنگی با فرماندهی عملیات مشترک و استفاده از جنگنده های اف16 برای هدف قرار دادن تجمعات داعش و هماهنگی با فرماندهی نیروهای مسلح و نیروهای ائتلاف چهارگانه (روسیه، ایران، سوریه و عراق) برای انجام حملات هوایی به مناطق تجمع تروریست ها در المیادین سوریه بود. تروریست ها قصد داشتند از طریق منطقه القائم عملیات خود را علیه بارگاه های ائمه انجام دهند.
 
وی گفت: براساس اطلاعات موثقی که به دست آورده بودیم هفت هدف مهم در مراکز تجمع تروریست ها و خودروهای بمب گذاری شده در منطقه المیادین و اطراف شهر القائم بمباران و منهدم شد. این حمله قبل از اینکه این خودروها به کربلا، نجف، سامرا، کوفه و بصره برسند صورت گرفت و طی آن ده ها تروریست کشته شدند.
 
البصری گفت: نیروهای حشد شعبی که در مرزها هستند روز جمعه توانستند یک تانکر را توقیف کنند که حامل سلاح هایی بود که به عملیات تروریستی مذکور مربوط می شد.
منبع: ایسنا
.

منبع :

حمله داعش به منزل آیت الله سیستانی ناکام ماند


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله حمله داعش به منزل آیت الله سیستانی ناکام ماند شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ماند

حمله داعش به منزل آیت الله سیستانی ناکام ماند گردآوری توسط بخش خبرگزاری جنوب سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات