«عشق و دیگر هیچ» در تالار رودکی روی صحنه می رود - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد «عشق و دیگر هیچ» در تالار رودکی روی صحنه می رود ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: «عشق و دیگر هیچ» در تالار رودکی روی صحنه می رود

آکاایران «عشق و دیگر هیچ» نخستین کنسرت از سری اجراهای باخ، به رهبری نادر مشایخی در تالار رودکی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

ارکستر فیلارمونیک ایران به یاد پروفسور حسابی می نوازند

جشن هفتادمین سال استقلال هند در تالار رودکی برگزار می شود

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، نادر مشایخی، رهبر ارکستر و آهنگساز، درباره اجرای باخ، اظهار کرد: ما در این پروژه روی سه عامل کار می کنیم و در واقع به خاطر این سه عامل است که این پروژه را انجام می دهیم. عامل اول اینکه چگونه در دوران باروک باخ خودش را درگیر مسایل معنوی کرده و چگونه این معانی را از طریق موسیقی منتقل می کند. این یک روشی بوده که درآن دوران بسیار استفاده میشده است. باخ آهنگساز نت نیست بلکه آهنگساز ایده است.

به گزارش آکاایران وی ادامه داد: باید ببینیم چه فعالیت هایی در ایران درباره مسایل دینی ومعنوی صورت گرفته و چگونه آن را از طریق عواطف منتقل کرده اند. همچنین در موسیقی ایرانی یک سری مسایلی وجود دارد که شبیه به عوامل موسیقی باروک است از فبیل فیگور شناسی. در نوحه خوانی های سنتی، دلیل دارد که یکی از ائمه را با یک گوشه مخصوص می خوانند. به طور مثال گوشه ای از بیات ترک را برای حضرت زینب می خوانند. در اینجا اگر آوازی هم وجود نداشته باشد اما بیات ترک نواخته شود یعنی حضرت زینب است. در این فسمت شبیه موسیقی باروک می شود و ما روی آن کار میکنیم.

کنسرت «عشق و دیگر هیچ» در یک بخش قطعاتی آوازی از موسیقی مذهبی باخ را شامل می شود و در بخشی دیگر قطعاتی از نادر مشایخی در قالب «بریکولاژ» با شیوۀ کایرونومی (آهنگسازی و رهبری همزمان) اجرا می شود که همراه با روایت و نوشتار محمد صالح علا، نویسنده و هنرپیشه، خواهد بود.

اینتر ارکستر تهران با بیش از 80 نوازنده و گروه کر نخستین برنامه از سری کنسرتهای مذهبی باخ را دوم شهریور ماه ساعت 21 در تالار رودکی تهران برگزار می کند.

503

کد خبر: 828814 0 0
نادر مشایخی تالار رودکی عشق و دیگر هیچ
.

منبع :

«عشق و دیگر هیچ» در تالار رودکی روی صحنه می رود گردآوری توسط بخش ایسکا نیوز سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات