سیزدهمین سرلشگر ایران کیست؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سیزدهمین سرلشگر ایران کیست؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته خبرگزاری ایسکانیوز از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سیزدهمین سرلشگر ایران کیست؟

آکاایران امیر سید عبدالرحیم موسوی که امروز و با حکم رهبر انقلاب با ارتقای درجه به سرلشگری، به عنوان فرمانده کل ارتش منصوب شدند، تا پیش از این مسئولیت جانشینی ستاد کل نیروهای مسلح را برعهده داشتند.

به گزارش ایسکانیوز، سرلشگر موسوی، فرمانده نوین ارتش جمهوری اسلامی ایران، در سال 1358 وارد دانشکده افسری نیروی زمینی ارتش شده و در طول سال‌های دفاع مقدس رده‌های فرماندهی را در یگان‌های مختلف با موقعیت طی کرده و دوره نظری دکتری مدیریت دفاع ملی را در دانشگاه‌های دفاع ملی با موفقیت پشت سرگذاشته است.

به گزارش آکاایران امیر موسوی جانشینی فرمانده کل ارتش را نیز در کارنامه خود دارد. پیش‌تر در سمت‌های متعددی همچون فرمانده قرارگاه عملیاتی شمال شرق، فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع)، معاون طرح و برنامه نزاجا، رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش و رئیس ستاد مشترک ارتش به خدمت مشغول بود.وی پیش از این معاون طرح و برنامه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است. وی هم‌اکنون دانشیار در دانشگاه دفاع ملی است. و در دوره عالی دافوس نیز، نفر برتر شده است.

در سوابق امیر موسوی، تصدی معاونت طرح و برنامه نزاجا نیز به چشم می‌خورد. ریاست اداره عملیات ارتش و موسس و رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش نیز جزو سمت‌هایی است که امیر موسوی پیش از این تصدی آنها را برعهده داشته است.

وی از همرزمان سپهبد شهید "صیاد شیرازی" است. وی که سابقه‌ی 96 ماه حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس را در پرونده‌ دارد، در آن دوران به‌عنوان فرمانده گردان و مدتی نیز در سمت فرمانده‌ی آتشبار لشکر 28 کردستان ایفای نقش می‌کرد. گفتنی است، امیر موسوی در سال 1376 رتبه‌ی برتر دافوس آجا را از آن خود کرد.

امیر سرلشگر ستاد "عبدالرحیم موسوی" از فرماندهان با سابقه ارتش در رسته توپخانه است که در سال های دفاع مقدس نیز در همین حوزه به خدمت مشغول بود.

این فرمانده با سابقه و 56 ساله اهل قم، دوره دافوس را در سال 76 گذرانده و مدرک دکترای خود را نیز در رشته علوم دفاعی راهبردی از دانشگاه عالی دفاع ملی اخذ کرده است.

نظر امیر موسوی درباره قدرت نظامی ایران و مقابله با استکبار جهانی

امیر سرلشگر عبدالرحیم موسوی درباره دشمنی آمریکا با ایران ، با بیان اینکه دشمنان از هر فرصتی برای نفوذ و ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کنند، گفت: آمریکا از هر فرصتی برای نفوذ و ضربه زدن برای نظام اسلامی استفاده می‌کند و این امر همواره در زمینه‌های مختلف سیاسی، نظامی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه آب ایران و آمریکا هرگز به یک جوی نخواهد رفت، تصریح کرد: چون ماهیت انقلابی اسلامی ایران آرمانخواهی، ضد استکباری و ضد سلطه و به دنبال ایجاد تمدن اسلامی است و ماهیت دنیای استکبار نقطه مقابل این امر می‌باشد. امیر سرلشگر موسوی ادامه داد: دشمنی‌ها و تهدیدات علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه جانبه است و در یک مقطع خاص و یک مؤلفه قدرت نیست.

وی افزود: هدف تهدیدات دشمن اصل و ریشه و تمامیت نظام مقدس جموری اسلامی ایران است. امیر سرلشگر موسوی عنوان داشت: وقتی تهدید همه جانبه است دفاع نیز باید همه جانبه باشد، و همه باید خود را در سنگر دفاع و مبارزه با تهدیدات دشمنان ببینند و همه مسئولان در هر سنگری که هستند باید به این اصل مهم و اساسی توجه جدی دارا باشند و در این زمینه تلاش کنند.

نظر امیر موسوی درباره ارتقا توان دفاعی

امیر سرلشگر موسوی با اعلام اینکه نیروهای مسلح به عنوان دژهای مستحکم هستند، تأکید کرد: برای افزایش توان دفاعی نیاز به مجوز هیچ‌کس نداریم و تنها گوش و چشممان به فرماندهی کل قوا است. در نظام‌های سلطه‌گر و استکباری نیروهای مسلح و قدرت نظامی برای اعمال زور و تحمیل باطل بر دیگران مورد استفاده قرار می‌گیرد. آنچه از سلاح و تجهیزات نظامی متعارف برای دفاع لازم باشد به‌ کار می‌گیریم و هر سازمانی که در دفاع مؤثر‌تر باشد، طراحی و پیاده می‌کنیم تا ماموریت‌های خود را انجام دهیم.

نظر امیر موسوی درباره قدرت بازدارندگی نهاجا و نداجا

امیر سرلشگر "عبدالرحیم موسوی" درباره قدرت نظامی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان داشت: در دوران دفاع مقدس نیروی هوایی ما هر کاری لازم بود انجام داده است و اگر درگیری نظامی دیگری رخ دهد نیروی هوایی قدرت خود را مانند دفاع مقدس نشان خواهد داد. نیروی دریایی در چند هزار مایل آنطرف‌تر کار خود را انجام می‌دهد و رمز موفقیت ارتشیان این است که روح ولایت مداری در نیروهای مسلح وجود دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

کد خبر: 828829 0 0
امیر موسوی فرمانده ارتش
.

منبع :

سیزدهمین سرلشگر ایران کیست؟ گردآوری توسط بخش ایسکا نیوز سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات