.

بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در جهان -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در جهان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در جهان
پس از رونمایی جدیدترین موشک بالستیک ایران، مقامات برخی کشورها واکنش های قابل تاملی به این مسئله نشان دادند. برخی آن را مایه نگرانی و برخی چالش برانگیز توصیفش کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رونمایی از موشک خرمشهر در رسانه ها و بین مقامات خارجی کشورها واکنش هایی به همراه داشت.

مشاور رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: آزمایش موشکی ایران ناقض برجام نیست    
 
مایکل شاپیرو مشاور ارتباطات پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به آزمایش موشکی ایران در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: این آزمایش های موشکی بالستیک که بر اساس برجام مجاز شمرده شده است از حجم نقص های موجود در این توافق حکایت دارد.

وزیر خارجه انگلیس: ایران این گونه اقدامات را متوقف کند
 
 به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، انگلیس روز شنبه در واکنش به آزمایش موشکی جدید ایران از این کشور خواست این گونه اقدامات را که «تحریک آمیز» توصیف شد متوقف کند.
 
بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس در پیامی در صفحه خود در شبکه ارتباط اجتماعی توئیتر نوشت: «از گزارش ها درباره آزمایش موشکی ایران که نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت به شمار می رود بسیار نگران هستیم». جانسون افزود: «از ایران می خواهیم این گونه اقدامات تحریک آمیز را متوقف کند».
 
پیش از این در روز شنبه تلویزیون ایران تصاویری ویدئویی از لحظه شلیک موشک «خرمشهر» را منتشر و اعلام کرد این موشک توانایی حمله چند کلاهک جنگی را دارد و برد آن به دوهزار کیلومتر می رسد.

رژیم صهیونیستی: پیچیده ترین چالش برای سامانه رهگیری موشکی اسرائیل
 
  شبکه تلویزیونی المیادین در خبری فوری گزارش داد: شبکه ده تلویزیون اسرائیل اعلام کرد موشک بالستیک خرمشهر ایران، پیچیده ترین چالش برای سامانه رهگیری موشکی اسرائیل است.
 
 ***جدیدترین موشک بالستیک ایران در مراسم رژه نیروهای مسلح در تهران با حضور مقامات عالی رتبه نظامی رونمایی شد.
 
سردار امیرعلی حاجی زاده  فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جمع خبرنگاران گفت: موشک خرمشهر با برد 2 هزار کیلومتر قابلیت حمل چند کلاهک جنگی را دارد.
 
وی ادامه داد: این موشک سر جنگی را تا هزار و 800 کیلومتر حمل می کند.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: ویژگی این موشک این است که به جای یک کلاهک می تواند چند کلاهک را برای هدف قرار دادن چند هدف حمل کند.
 
سردار حاجی زاده افزود: این موشک از نظر ابعاد کوچکتر و تاکتیکی تر شده و در آینده نزدیک عملیاتی می شود. 
 
بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در جهان
,موشک خرمشهر،آزمایش,[categoriy]

آکاایران: بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در جهان

 
,موشک خرمشهر،آزمایش,[categoriy]
 
,موشک خرمشهر،آزمایش,[categoriy]
 
,موشک خرمشهر،آزمایش,[categoriy]
.

منبع :

بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در جهان گردآوری توسط بخش شبکه خبر سایت آکاایران
تبلیغات