.

سیف: «صیاد» اعتبار را به چک باز می گرداند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سیف: «صیاد» اعتبار را به چک باز می گرداند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سیف: «صیاد» اعتبار را به چک باز می گرداند
رئیس کل بانک مرکزی گفت: سامانه «صیاد» از ابتدای درخواست دسته چک تا مرحله نقد شدن، آن را تحت نظارت قرار داده و مشکلات مربوط را برطرف خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ولی اله سیف امروز در ابتدای جلسه شورای پول و اعتبار ضمن تشکر از شبکه بانکی و دست اندرکاران طراحی و راه اندازی سامانه صیاد (سامانه صدور یکپارچه دسته چک)، این سامانه را موجب بازگشت اعتبار به چک دانست.
 
رئیس کل بانک مرکزی گفت: در حال حاضر سالانه به طور متوسط بیش از 120میلیون قطعه چک عادی در مبادلات روزانه مردم رد و بدل می شود که ارزش آن بیش از 6 میلیون میلیارد ریال است.
 
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد: با استقرار سامانه صیاد و رفع مشکلات فعلی چک آبرو و اعتبار به چک بازگردد و شاهد افزایش بکارگیری این ابزار در مبادلات و رونق کسب و کار باشیم.
 
موضوع ساماندهی وضعیت چک از سال 1394 با طراحی سامانه ملی چکاوک مورد توجه بانک مرکزی قرار گرفت و در ادامه آن سامانه صیاد با هدف اعتبارسنجی یکپارچه، کنترل دقیق اهلیت متقاضی دسته چک پیش از صدور، استعلام وضعیت عملکرد صادرکننده چک توسط گیرنده آن، استانداردسازی ابعاد، جانمایی اقلام اطلاعاتی و ویژگی های امنیتی برگه چک توسط بانک مرکزی طراحی شده است.
 
سیف: «صیاد» اعتبار را به چک باز می گرداند
,سیف،رئیس کل بانک مرکزی،شورای پول و اعتبار،سامانه صیاد،استعلام,[categoriy]

آکاایران: سیف: «صیاد» اعتبار را به چک باز می گرداند

.

منبع :

سیف: «صیاد» اعتبار را به چک باز می گرداند گردآوری توسط بخش شبکه خبر سایت آکاایران
تبلیغات