ارسال نخستین خودروهای ایرانی به گینه -آکا

آکاایران: ارسال نخستین خودروهای ایرانی به گینه
معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا گفت: برای سال نخست و با هدف معرفی محصولات به بازار گینه 1000 دستگاه انواع محصولات تولیدی گروه خودروسازی سایپا به این کشور صادر می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محسن جوان در حاشیه ارسال نخستین محموله از محصولات گروه سایپا به مقصد کشور گینه افزود: برای حضور قدرتمند در بازار گینه، در سبد صادراتی ما به این کشور انواع خودروهای سایپا 131، سایپا 132، تیبا و تیبا2، خودروهای تولید مشترک شامل چانگان، برلیانس، آریو، وانت پیکاپ ریچ و نیسان مجهز به کابین یخچال وجود دارد.
 
وی گفت: هدف ما این است که با ایجاد شبکه نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در غرب آفریقا پایگاه جدیدی ایجاد کنیم تا بازارهای صادراتی را در این کشور و کشورهای اطراف توسعه دهیم.
 
جوان با بیان اینکه در سال 96 صادرات بیش از 34 هزار دستگاه خودرو به بازارهای خارجی پیش بینی شده است، افزود: علاوه بر استفاده از پایگاه های تولید خودرو در عراق، سوریه، ونزوئلا و به زودی در الجزایر، خودرو کامل هم صادر خواهیم کرد ضمن اینکه خودرو به صورت قطعات منفصله به این پایگاهها ارسال می شود و با خدمات فنی مهندسی که به طرف های تجاری در این کشورها دادیم تولید را توسعه خواهیم داد.
 
وی گفت: ما در برخی کشورها برنامه صادرات قطعات خط تولید داریم تا از ظرفیت شبکه تامین سایپا قطعات مورد نیاز را برای آنها تهیه کنیم و درحال حاضر با کشورهای ایتالیا و اسپانیا، ترکیه و آلمان درحال مذاکره هستیم.
 
جوان با اشاره به صادرات بیش از 10 میلیون دلار قطعه در سال گذشته افزود: برنامه ما برای سال 96 صادرات بیش از 34 هزار دستگاه انواع محصولات تولیدی در گروه سایپا به ارزش بالغ بر 200 میلیون دلار و 20 میلیون دلار قطعه است.
 
وی گفت: رمز موفقیت سایپا ایجاد و توسعه شبکه خدمات گسترده در دیگر کشورها است و تاکنون بیش از 150 هزار دستگاه انواع خودروهای سایپا به عراق صادر شده و ما امسال برنامه داریم 3 خط جدید تولید محصول در عراق ایجاد کنیم که گروه ایکس 100 و آریو در کنار تیبا در عراق تولید خواهد شد.
.

منبع :

گردآوری توسط بخش شبکه خبر سایت آکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات