مرگ 50 نفر در تصادفات 48 ساعت گذشته -آکا

آکاایران: مرگ 50 نفر در تصادفات 48 ساعت گذشته
رئیس پلیس راه راهور ناجا از کشته شدن 50 نفر از هموطنان در تصادفات جاده ای در 48 ساعت گذشته خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار محمد حسین حمیدی در حاشیه بازدید هوایی از محورهای خروجی پایتخت با اشاره به افزایش 20 درصدی ترددها از آغاز طرح نوروزی تا کنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، گفت: به علت توزیع سفرها با هیچ گونه گره ترافیکی روبه رو نبوده ایم و ترافیک در جاده ها، پرحجم اما روان است.

به گزارش آکاایران: او با اشاره به اینکه در 48 ساعت گذشته 400 نفر در تصادفات جاده ای مجروح شدند، افزود: خستگی، خواب آلودگی، سبقت و سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ از علل اصلی این تصادفات بوده است.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به اینکه خستگی و خواب آلودگی در تعطیلات نوروز عامل 40 درصد تصادفات است، افزود: با وجود اینکه امسال تعطیلات نوروزی زودتر آغاز شد و رانندگان زمان مناسبی برای سفر داشتند، متاسفانه برخی رانندگان با عجله و شتاب، تصادفات مرگباری را رقم زدند.

او خط قرمز پلیس را تخلفات حادثه ساز به ویژه سبقت و سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ و راست عنوان کرد و گفت: تجهیزات کنترلی و دوربین های هوشمند پلیس در مقایسه با نوروز پارسال افزایش یافته است و تلاش می کنیم رفتارهای پرخطر رانندگان به طور جدی رصد شده و با متخلفان برخورد شود.

رئیس پلیس راه راهور ناجا افزود: برابر ابلاغ صورت گرفته توقیف 72 ساعته خودروی رانندگان پرخطر، نمرات منفی و جریمه 200 تا 400 هزار تومانی در انتظار رانندگان پرخطر است.

او به مسافران توصیه کرد: با همین شیب ملایم سفرها را ادامه دهند تا در دور رفت به لحاظ حجم ترافیک مشکل و محدودیتی به وجود نیاید.


.

منبع :

مرگ 50 نفر در تصادفات 48 ساعت گذشته

مرگ 50 نفر در تصادفات 48 ساعت گذشته گردآوری توسط بخش شبکه خبر سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات