رئیس سازمان هواپیمایی: بوئینگ و ایرباس مشتاق همکاری هستند -آکا

آکاایران: رئیس سازمان هواپیمایی: بوئینگ و ایرباس مشتاق همکاری هستند
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت های بوئینگ و ایرباس و دیگر شرکت های اروپایی استقبال خوبی از همکاری با ایران کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی عابدزاده افزود: یکی از برنامه هایی که مجلس شورای اسلامی در برنامه پنجم تصویب کرده بود، آزادسازی نرخ بلیت ها و افزایش حضور بخش خصوصی در توسعه ناوگان هوایی کشوری بود که در سال های اخیر انجام شده و دستاورهای زیادی هم داشته است.
وی افزود: امروز هواپیمای مدرن ایرباس از خانواده 320 وارد ناوگان هواپیمای زاگرس شد که تأمین مالی آن با کمک بانک های کشور انجام شده است.
به گزارش آکاایران: وی افزود: امسال حدود 15 تا 16 فروند هواپیمای جدید وارد ناوگان هواپیمایی کشور شده است که سهم بخش خصوصی بسیار زیاد است و سیاست ها و رویکرد سازمان هواپیمایی کشوری هم این است که بخش خصوصی فعال تر شود و این بخش باید با تدایر جدید و با ورود مدل های جدید برای نوسازی ناوگان خود اقدام کند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت های هواپیمایی دولتی نمی توانند با منابع دولتی برای نوسازی ناوگان اقدام کنند و باید از روش های دیگر تأمین مالی کنند که اقداماتی هم شده است.
وی افزود: 9 فروند از 16 فروند هواپیمایی که امسال وارد ناوگان شده مربوط به بهمن ماه تاکنون است و دو هواپیمای جدید هم با تلاش شرکت هواپیمایی هما وارد ناوگان شده است.
وی افزود: در دوره پسابرجام  شرایط خوبی فارهم شده است و باید تلاش کنیم از همه ظرفیت ها بهره برداری کنیم و مجوزهای سازمان هواپیمایی برای ورود هواپیمای جدید به شرطی داده می شود که هواپیماها نو باشند یا جوان باشند و موارد محدودی هم  از ورود هواپیماهای قدیمی بوده است که مجوزهای آن پیش از این داده شده است.
وی افزود: شرکت های هواپیمایی ایرباس و بوئینگ و دیگر شرکت های اروپایی استقبال خوبی از همکاری با جمهوری اسلامی ایران کرده اند و بسیار مشتاق هستند.
وی گفت: مشکل اصلی و جدی تأمین منابع مالی است که امیدواریم بانک های داخلی با مشارکت بانک های خارجی شرایط خوبی را فراهم کنند و خوشبختانه آینده خوبی در انتظار صنعت هواپیمایی کشور است.
امروز یک فروند هواپیمای مدرن ایرباس با سرمایه گذاری بخش خصوصی وارد ناوگان هواپیمایی شرکت زاگرس شد.
.

منبع :

رئیس سازمان هواپیمایی: بوئینگ و ایرباس مشتاق همکاری هستند

رئیس سازمان هواپیمایی: بوئینگ و ایرباس مشتاق همکاری هستند گردآوری توسط بخش شبکه خبر سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات