استان مرکزی میزبان کارگاه توانمندسازی سمن ها -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد استان مرکزی میزبان کارگاه توانمندسازی سمن ها ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: >گروه اجتماعی: مشاور مدیرکل میراث فرهنگی گفت: تاکنون دو دوره آموزشی در استان های همدان و کرمانشاه برای توانمند سازی سمن ها برگزار شده و آبان ماه امسال نیز استان مرکزی میزبان سومین دوره کارگاه های توانمندسازی و آموزش تشکل های مردم نهاد خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد امروز اول مهر ماه با حضور نمایندگان 18 تشکل در میراث فرهنگی استان برگزار شد.
عباس فارسیجانی، مشاور مدیرکل میراث فرهنگی استان در این نشست گفت: ضرورت حضور تشکل ها در امور مختلف صورت جدی بیش از پیش حس می شود. حضور به جا و مقتدر سمن ها ضامن توسعه بینش جامعه در خصوص فرهنگ مهمانپذیری و گردشگری است. 
فارسیجانی گفت: برای عملکرد هرچه بهتر سمن ها برنامه هایی در خصوص توانمند سازی آنها در دستور کار است که از آن جمله می توان به کارگاه های آموزشی که در مهرماه برگزار می شود اشاره کرد. این کارگاه ها حاصل آموزش تعدادی از نمایندگان سمن ها در کارگاه های استان کرمانشاه است که اکنون این نمایندگان آموزش دیده اندوخته خود را در موضوعاتی از قبیل کار آفرینی و گردشگری به دیگران انتقال می دهند.
وی افزود: توانمندی سمن ها به توانمندی فکری جامعه در تمام امور می انجامد و این مهم با آموزش های مدون امکان پذیر است.در این راستا تاکنون دو دوره آموزشی در استان های همدان و کرمانشاه برگزار شده و به دلیل امتیازاتی که برای میزبان این دوره های آموزشی در نظر گرفته می شود امسال و در آبان ماه استان مرکزی میزبان سومین دوره کارگاه های توانمندسازی و آموزش تشکل های مردم نهاد خواهد بود.
مشاور مدیرکل میراث فرهنگی در پایان گفت: از مهمترین این امتیازات می توان به حضور 25 نماینده استان میزبان در کارگاه ها اشاره کرد که این امر باعث بالا بردن همگن سطح علمی و عملی نمایندگان بیشتری از سمن های استان مرکزی می شود و امیدواریم که با استفاده از این امتیازات بتوانیم گامی مؤثر در پیشبرد اهداف دولت در خصوص توانمند سازی سمن ها برداریم.
گفتنی است در حاشیه این نشست از یازده عضو مؤثر و فعال در برگزاری جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری توسط مشاور مدیرکل با تقدیم لوح تقدیر شد.
.

منبع :

استان مرکزی میزبان کارگاه توانمندسازی سمن ها

استان مرکزی میزبان کارگاه توانمندسازی سمن ها گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایکنا،خبرگزاری قرآن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات