علی اصغر(ع)؛ سندی بر مظلومیت امام حسین(ع) -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد علی اصغر(ع)؛ سندی بر مظلومیت امام حسین(ع) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: >گروه اجتماعی: امام جمعه سپیدشت با بیان این که حضرت علی اصغر(ع) سند مظلومیت امام حسین(ع) است که مظلومیت امام حسین(ع) و یارانش را به جهانیان نشان می دهد، اظهارکرد: هر کس که مشکلی دارد اگر امام حسین(ع) قسم بدهد و حضرت علی‎اصغر(ع) را واسطه قرار دهد، فاقد شک مشکل او حل می شود.
حجت الاسلام محمدرضا خاص امیری، امام جمعه سپددشت در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، با اشاره به برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی(ع) و با بیان این که حضرت علی اصغر(ع) سند مظلومیت امام حسین(ع) است که مظلومیت امام حسین(ع) و یارانش را به جهانیان نشان می دهد، گفت: در آن موقعیتی که امام قرار داشت و در آن جمعیتی که در کربلا حضور داشتند، علی اصغر(ع) آن طفل شش ماهه به عنوان یک نفر جنگی به حساب نمی آمد که در مقابل آنها به جنگ بپردازد.
وی با اشاره به این که از نظر قوانین جنگ این کودک شش ماهه از جنگ معاف است، اظهار کرد: زمانی که حضرت امام حسین(ع) برای درخواست آب برای علی اصغر(ع) به میدان رفت لباس جنگ را بیرون آرده و لباس پیامبر اکرم(ص) را پوشید به طوری که سپاه دشمنان پنداشتند که حضرت قصد تسلیم شدن دارد.
به گزارش آکاایران: حجت الاسلام خاص امیری با بیان این که زمانی که حُر به کربلا رسید امام دستور داد که اسبشان را آب دهند، افزود: آخرین نفری که از افراد حُر می ‎رسد حضرت خود با دست خودش به او و اسبش آب داده و آن ها را سیراب می کند و این در حالی است که بین این جمعیت کوفی حتی یک نفر موجود نیست که وجدان بیداری داشته باشد و یک کاسه آب برای سیراب کردن علی اصغر(ع) بر حضرت بدهد.
امام جمعه سپیدشت، با بیان این که، فرزند پیغمبر اسلام(ص) درخواست یک کاسه آب برای طفلش می کند که با تیر سه شعبه به درخواست او پاسخ می دهند، ادامه داد: این عمق فاجعه را نشان می دهد که در قبال یک کاسه آب تیر سه شعبه به گلوی طفلی که از نظر قوانین جنگی از جنگ معاف است، بزنند.
وی با بیان امام حسین(ع) در یکی خطابه های خود می گوید: من به صحرایی می روم که گرگ هایی وجود دارد که مرا تکه تکه می کنند، اذعان کرد: گرگ هم شرم دارد که نامش را بر این ها بنهند.
حجت الاسلام خاص امیری، با اشاره به این که حضرت علی اصغر(ع)، رقیه(س) و موسی بن جعفر(ع) باب الحوائج هستند، عنوان کرد: مقام حضرت علی اصغر(ع) در پیشگاه امام حسین(ع) بالاست تا جایی که در لحظات آخر که پیکر مطهر امام حسین(ع) را دفن می کنند بدن ایشان به لرزه درمی آید، که حضرت سجاد(ع) براساس علم امامتی که دارد، متوجه می شود.جای حضرت علی اصغر(ع) کم است.
امام جمعه سپیدشت در پایان اظهارکرد: هر کس که مشکلی دارد اگر امام حسین(ع) قسم بدهد و حضرت علی‎اصغر(ع) را واسطه قرار دهد، فاقد شک مشکل او حل می شود.
.

منبع :

علی اصغر(ع)؛ سندی بر مظلومیت امام حسین(ع)

علی اصغر(ع)؛ سندی بر مظلومیت امام حسین(ع) گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایکنا،خبرگزاری قرآن سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات