شهرداری با پرداخت به موقع نیم درصد از کتابخانه های عمومی حمایت کند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شهرداری با پرداخت به موقع نیم درصد از کتابخانه های عمومی حمایت کند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته خبرگزاری ایکنا از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: >گروه فرهنگی: فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سروآباد گفت: شهرداری موظف است با پرداخت به موقع نیم درصد از کتابخانه های عمومی حمایت کند.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، علی مفاخری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سروآباد امروز، 31 مردادماه در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سروآباد که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: این نهاد فرهنگی نیازمند حمایت مردم و مسئولان و به ویژه شهرداری هاست.

به گزارش آکاایران: وی افزود: شهرداری ها وظیفه دارند مطابق قانون نیم درصد از درآمدهای خود را به صورت ماهیانه به حساب انجمن کتابخانه های عمومی واریز کنند تا بتوانند به توسعه این نهاد فرهنگی کمک کنند.

مفاخری عنوان کرد: حمایت از فرهنگی کتابخوانی حمایت از مقوله توسعه است و جوامعی که در آن شاخص های مطالعه بالاست نیل به توسعه سریع تر و آسان تر مهیا می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از نقش خیرین در رفع کاستی ها در بخش های مختلف، بیان کرد: این قشر با حمایت های خود و فاقد هیچ گونه چشمداشتی به توسعه کشور کمک کرده اند.

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سروآباد افزود: کتابخانه های عمومی که با هدف ارتقای سطح آگاهی و بصیرت جامعه فعالیت می کنند نیازمند حمایت خیرین هستند و توجه به این بخش می تواند بسیاری از مشکلات و ناهنجاری ها را در جامعه کاهش دهد.

وی در پایان یادآور شد: این شهرستان در حال حاضر دارای سه کتابخانه عمومی نهادی با یک هزار و 300 عضو فعال است.

جهانگیر صولتی،  زیربنای کتابخانه های عمومی شهرستان سروآباد را یک هزار و 500 متر مربع برشمرد و افزود: هم اکنون بالغ بر 29 هزار نسخه کتاب در 25 هزار عنوان با موضوعات متنوع در کتابخانه های عمومی شهرستان در دسترس علاقمندان قرار دارد.

وی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در سال جاری، عنوان کرد: تعمیر و نوسازی کتابخانه عمومی شهید ملامحمد ذبیحی بیساران، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با سراسر کشور، اهدای مجلات به اصناف شهرستان و همکاری با دستگاه های فرهنگی در برگزاری برنامه های متنوع از جمله این اقدامات بوده است.

صولتی یادآور شد: پرداخت 10 میلیون ریال سهم نیم درصد از سوی شهرداری به حساب انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سروآباد و همچنین پیگری امور مربوط به زمین اهدایی یک خیر اهل روستای دزلی برای احداث کتابخانه عمومی از مصوبات پایانی این جلسه بود.

.

منبع :

شهرداری با پرداخت به موقع نیم درصد از کتابخانه های عمومی حمایت کند

شهرداری با پرداخت به موقع نیم درصد از کتابخانه های عمومی حمایت کند گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایکنا،خبرگزاری قرآن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات