سجایای اخلاقی مقام معظم رهبری همان اخلاقیات حضرت امام(ره) است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سجایای اخلاقی مقام معظم رهبری همان اخلاقیات حضرت امام(ره) است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: >گروه فرهنگی: مسئول دفتر امام جمعه همدان با بیان ظهور شجاعت در مقام معظم رهبری اظهار کرد: شجاعت در ایشان برگرفته از امام خمینی(ره) است که هنگامی که تبعید می شدند فاقد اینکه بدانند چه بر سرشان می آید فرمود« والله ذره ای ترس ندارم» حضرت آقا نیز در پی شجاعت خود در مقابل قدرت های جهان فاقد ذره ای ترس می ایستند.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قران (ایکنا) از همدان ناصر نقویان مسئول دفتر امام جمعه همدان امروز 30 مرداد در صعود به ارتفاعات الوند که از برنامه های جانبی همایش طریق جاوید بود بیان کرد: فتح القلوب بودن امام خمینی(ره) فتح الفتوح واقعی است.
وی افزود: اگر ما سرپا و زنده ایم به خاطر فتح القلوب بودن امام (ره) است و اینکه امروز در دنیا توانسته ایم اثرگذار باشیم و کشورهای منطقه برگرفته از انقلاب ما به پاخواستند به سبب همین ویژگی فتح القلوب بودن امام عزیزمان است.
به گزارش آکاایران: وی با اشاره به عملکردهای اخلاقی فرد در زندگی بیان کرد: ضرورت زندگی هر فرد این است که نزدیکترین فرد به ولی خود باشد و تجلی این نزدیکی در رفتار و اخلاقیات هر شخص به طور مثال در برخورد با دیگران، تواضع، حسن خلق و بندگی نمود پیدا می کند.
نقویان با اشاره به برجستگی ویژگی های اخلاقی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در عین بندگی بنده ی کامل هستند. اگر می بینیم حضرت آقا امروز در ویژگی هایی که ذکر شد برجسته هستند به خاطر همین نزدیکی است که با امیرمؤمنان(ع) دارند.
وی با اشاره به تواضع اخلاقی ولی زمان گفت: وقتی از ایشان در مقام ولی بودنشان تعریف و تمجیدی صورت می گیرد، میگویند«من غلام قنبر علی(ع) هم نیستم».
مسئول دفتر امام جمعه همدان در وصف احترام گذاشتن مقام معظم رهبری به دیگران گفت: در مراسمی که طلاب در خدمت ایشان بودیم و درمقابل ایشان ایستاده بودیم با تمام وجود دست بر سینه بر ما احترام گذاشتند.
وی با اشاره به زهد ایشان خاطرنشان کرد: حاج آقا قرائتی که با حضرت آقا ارتباط دارند می گفت زیلوی زیر پای ایشان نخ نما شده است.
نقویان در بیان اخلاق عبادی ولی فقیه بیان کرد: آیت الله محمدی نقل می کند که «در سفری که مقام معظم رهبری به همدان داشتند، در اوج شلوغی ها و مراسم های مختلف هنگام نماز به قدری نماز را با کیفیت می خواندند که گوئی کاری جز نماز نداشتند.
وی با بیان ظهور شجاعت در ایشان اظهار کرد: شجاعت در ایشان برگرفته از امام خمینی(ره) است که هنگامی که تبعید می شدند فاقد اینکه بدانند چه بر سرشان می آید فرمود« والله ذره ای ترس ندارم» حضرت آقا نیز در پی شجاعت خود در مقابل قدرت های جهان فاقد ذره ای ترس می ایستند و امروز می بینیم انقلاب به نفس شجاعانه ایشان تا یمن پیش رفته است، برخلاف سودای کشورگشائی که اسرائیل در سر دارد.
.

منبع :

سجایای اخلاقی مقام معظم رهبری همان اخلاقیات حضرت امام(ره) است

سجایای اخلاقی مقام معظم رهبری همان اخلاقیات حضرت امام(ره) است گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایکنا،خبرگزاری قرآن سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات