خوزستان میزبان کنگره ملی شهدای معلم آموزش و پرورش با محوریت سردار شهیدشریفی راد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خوزستان میزبان کنگره ملی شهدای معلم آموزش و پرورش با محوریت سردار شهیدشریفی راد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: >گروه اجتماعی: کنگره ملی شهدای معلم آموزش و پرورش در دهه فجر انقلاب اسلامی با محوریت شهید سردار شریفی راد اولین فرمانده سپاه سوسنگرد در خوزستان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، رضا طریفی مسئول سازمان بسیج فرهنگیان خوزستان در جلسه شورای آموزش و پرورش که امروز یکشنبه ۲۹ مردادماه در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: به موجب مصوبه قرارداد جهاد فرهنگی که به تصویب بسیج مستضعفین و وزارت آموزش و پرورش رسیده است٬ شهید حبیب شریفی راد که اولین فرمانده سپاه سوسنگرد نیز بوده است، به عنوان شهید شاخص معلم معرفی شده است.

به گزارش آکاایران: وی افزود: کنگره ملی شهدای معلم آموزش و پرورش چند سالی است که برگزار می شود و علی رغم اینکه طی سه سال گذشته درخواست و برنامه خود را برای این شهید دفاع مقدس ارسال کرده بودیم٬ امسال به عنوان شهید شاخص انتخاب شد و خوزستان این توفیق را پیدا کرده که به موجب آن٬ میزبان کنگره ملی شهدای آموزش و پرورش به محوریت شهید سردار شریفی راد باشد.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان خوزستان گفت: این شهید، دانش آموزی ممتاز بود که در سال ۵۲ به دلیل علاقه به شغل معلمی وارد دانش سرای اهواز شده و پس از اتمام درس، مشغول تدریس می شود و سپس مدرک علوم قرآنی خود را نیز در سال ۵۷ از دانشگاه شهید چمران اهواز اخذ می کند. وی از اولین افرادی بود که سپاه سوسنگرد با همت او تشکیل شد و به عنوان اولین فرمانده این سپاه منسوب می شود.

طریفی ادامه داد: در سال ۵۹ که این شهر در آستانه سقوط بود، او به همراه همسر خود به اسارت دشمن درمی آید و به دلیل جراحات وارده، پس از چند ساعت در عراق به شهادت می رسد و اکنون پیکر این شهید همچنان مفقود بوده و از شهدای جاویدالاثر است.

وی با بیان اینکه در گام اول پس از انتخاب سردار شریفی راد به عنوان شهید شاخص٬ ستاد بزرگداشت این شهید تشکیل شد، تصریح کرد: این ستاد تاکنون دو جلسه داشته که در این جلسات موضوعاتی تصویب شدند که اولین مورد بحث برپایی یادواره شهرستانی این شهید همزمان با سالگرد شهادت وی در هفتم مهرماه در شهرستان سوسنگرد است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان خوزستان افزود: مورد بعد تالیف کتب شهید شریفی راد است که تاکنون سه جلد در این باره نوشته شده است ولی ما به دنبال یک کتاب جامع تر هستیم که شامل خاطرات دیگر شهدا نیز بشود و در روز کنگره از آن رونمایی شود. همچنین برپایی کلاس های ضمن خدمت آشنایی با سیره این شهید در استان و پیگیری برای برپایی این کلاس ها به صورت کشوری، از دیگر مصوبات این جلسات هستند.

طریفی گفت: این کنگره در دهه فجر برگزار خواهد شد اما زمان بندی دقیق آن تا ماه آینده اعلام می شود. از تصمیم گیری های خوبی که در این راستا شده٬ نام گذاری ساختمان اصلی آموزش و پرورش استان به نام شهدای آموزش و پرورش و نصب تندیس سردار شریفی راد در مقابل آن و نام گذاری ساختمان دوم این اداره کل به نام این شهید است.

وی عنوان کرد: دو برادر این شهید نیز از فرهنگیان بازنشسته هستند که در پی ساخت یادمان او در شهرستان سوسنگرد می باشند. با پیگیری های استانداری، زمینی به همین منظور در نظر گرفته شده است اما هنوز مبلغ لازم تامین نشده و نیاز به ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار دارد.

.

منبع :

خوزستان میزبان کنگره ملی شهدای معلم آموزش و پرورش با محوریت سردار شهیدشریفی راد

خوزستان میزبان کنگره ملی شهدای معلم آموزش و پرورش با محوریت سردار شهیدشریفی راد گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایکنا،خبرگزاری قرآن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات