برگزاری بزرگداشت شهدای حادثه آتش سوزی سینما رکس آبادان -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد برگزاری بزرگداشت شهدای حادثه آتش سوزی سینما رکس آبادان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: >گروه اجتماعی: بزرگداشت شهدای حادثه آتش سوزی سینما رکس آبادان توسط جمعی از شهروندان جمعه (27 مرداد 96) مقابل یادمان شهدای این واقعه در خیابان امیرکبیر (امیری) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، جمعی از خانواده جان باختگان و شهروندان آبادانی به مناسبت سی و نهمین بزرگداشت واقعه آتش سوزی سینما رکس آبادان با حضور در یادمان شهدای سینما رکس یاد و خاطره شهدای این حادثه را گرامی داشته و در فضایی معنوی با قرائت فاتحه و نثار دسته گل و گلاب با شهدای این حادثه بیعتی دوباره کردند.

به گزارش آکاایران: همچنین در این بزرگداشت گروه نمایش خیابانی «جان جانان» به کارگردانی مهدی پرویش به اجرای دمام زنی پرداخت و سپس نمایش وقوع آتش سوزی سینما رکس را در خیابان امیر کبیر (امیری) و مقابل این سینما به نمایش درآورد.

شهروندان حاضر در این بزرگداشت از مسئولان خواستار هویت بخشی به این واقعه تاریخی شدند چراکه این حادثه دلخراش موجبات سرعت بخشی هر چه بیشتر به جریان شکل گیری انقلاب اسلامی را فراهم می کند.

حدود 600 نفر از شهروندان آبادانی در 28 مرداد سال 57 توسط عاملان رژیم ستم شاهی پهلوی زنده زنده در سالن نمایش این سینما سوزانده شدند.


.

منبع :

برگزاری بزرگداشت شهدای حادثه آتش سوزی سینما رکس آبادان

برگزاری بزرگداشت شهدای حادثه آتش سوزی سینما رکس آبادان گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایکنا،خبرگزاری قرآن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات