.

شهادت شهید حججی زمینه را برای ریشه کنی ظلم دشمنان ایجاد کرد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شهادت شهید حججی زمینه را برای ریشه کنی ظلم دشمنان ایجاد کرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: >گروه سیاسی: امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه بریدن سر انواع حججی ها صدها و میلیون ها حججی درست می کند، گفت: چرا که وقتی این جنایت ها دیده می شود دل ها از کینه نسبت به آن ها آکنده می شود و طولی نمی کشد که به فضل الهی ریشه آن ها و ظلم و ستم نابود و عدالت حاکم می شود.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد، ظهر امروز 27 مرداد در خطبه های نماز جمعه که با حضور عموم مردم و مسئولان در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار شد، با اشاره به کودتای 28 مرداد ماه اظهار کرد: 28 مرداد روزی فراموش نشدنی و نشان دهنده یکی از مجموعه جنایت های آمریکا در ایران و جهان است.
وی افزود: آمریکا با این کودتا زمینه بازگشت محمدرضا به حکومت را فراهم و 35 سال دیگر چنگال خونین شان را در کشور حفظ کرد.
خطیب جمعه شهرکرد با بیان اینکه اکنون نیز آمریکا جنایت های زیادی در دنیا به ملت ها روا می دارد، خاطرنشان کرد: اگر چتر حمایت آمریکا نبود تروریست هایی مانند داعش جنایت های فجیعی مانند سر بریدن و شهادت شهید حججی را انجام نمی دادند، انسان وقتی به چهره معصومانه این شهید بزرگوار نگاه می کند، می بیند که لبخند او به دلیل ایمان و تقوی است.
نکونام با بیان اینکه آمریکا دستکش مخملی دست می کند و چهره مقابله با تروریسم به خود می گیرد، بیان کرد: آمریکا به عنوان جنگ با تروریسم وارد منطقه می شود ولی در عمل از آن ها حمایت می کند هر چند به فضل الهی تاکنون به نتیجه نرسیده است.
وی با بیان اینکه بریدن سر انواع حججی ها صدها و میلیون ها حججی درست می کند، گفت: چرا که وقتی این جنایت ها دیده می شود دل ها از کینه نسبت به آن ها آکنده می شود و طولی نمی کشد که به فضل الهی ریشه آن ها و ظلم و ستم نابود و عدالت حاکم می شود.
خطیب جمعه شهرکرد با اشاره به 30 مرداد سالروز به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست ها تصریح کرد: حافظه تاریخ نه تنها این جنایت را فراموش نکرده بلکه یک روز را نیز به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری کرده است تا همیشه توجه جهان بشری و اسلام به مسجد باشد.
حجت الاسلام نکونام مسجدالاقصی را نماد دین و قرآن دانست و بیان کرد: مسلمانان نمی توانند نسبت به این مسجد بی تفاوت باشند، صهیونیست ها بسیار تلاش می کنند که دست مسلمانان را از آن کوتاه کنند ولی موفق نشده و نخواهند شد.
وی با بیان اینکه مسجد خانه هدایت و انسان سازی است، خاطر نشان کرد: خانه خدا باید پر رونق و دست ستمگران از آن کوتاه باشد.
خطیب جمعه شهرکرد با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی اقداماتی صورت گرفته ولی باید گفت مساجد در تراز نظام اسلامی نیست و باید بیشتر به مساجد توجه کرد، ادامه داد: با حضور مردم و احساس مسئولیت، مساجد خانه هایی می شوند که توطئه های دشمنان را خنثی می کند.
حجت الاسلام نکونام با اشاره به 31 مرداد ماه روز صنعت دفاعی گفت: کشوری که از صنایع دفاعی غفلت کند طعمه بیگانگان می شود، به دلیل قدرت دفاعی کشور بسیاری از تلاش های دشمن خنثی شده است.
وی با اشاره به اول ذی الحجه و روز ازدواج، افزود: ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) الگوی همه ازدواج ها است، اگر شکل گیری خانواده با این نگاه انجام شود فاقد تردید سلامت خانواده تضمین می شود، بهانه گیری و وسواس بی مورد نباید در ازدواج مطرح شود.
خطیب جمعه شهرکرد ازدواج را یکی از ضرورت های جامعه امروز دانست وگفت: دشمن تلاش می کند بنیان خانواده را از هم بپاشد اما وظیفه دولت در اینجا تسهیل کردن ازدواج برای جوانان است. مسئله شغل نباید مانع شکل گیری خانواده شود.
حجت الاسلام نکونام با اشاره به اول شهریور ماه و روز پزشک بیان کرد: دو نگاه درونی و بیرونی باید در نظام پزشکی کشور شکل گیرد، در درون باید اصلاحات تمام عیار در مجموعه پزشکی صورت گیرد، پزشکان تلاشگراند. کم نیستند پزشکانی که نگاه متعهدانه دارند اما دولت و دستگاه های مسئول نیز باید برای سالم سازی این مجموعه برنامه ریزی کنند و نظارت کافی نیز دارا باشند.
وی با اشاره به آغاز هفته دولت، تصریح کرد: هر دولتی ضمن اینکه باید در حفظ ارزش ها و اصالت نظام اسلامی بکوشد باید ابتکار و خلاقیت نیز داشته باشد تا تاریخ بگوید این اقدام حاصل تلاش فلان دولت است.
امام جمعه شهرکرد امام جواد (ع) را آیتی عظیم از آیات پروردگار دانست و گفت: امام جواد(ع) در سن 7 سالگی به امامت رسیدند و این بدان معنا است که خداوند بهتر میداند رسالتش را کجا قرار دهد و از این نظر امام جواد(ع) جایگاه ویژه ای در بین ائمه دارد
.

منبع :

شهادت شهید حججی زمینه را برای ریشه کنی ظلم دشمنان ایجاد کرد

شهادت شهید حججی زمینه را برای ریشه کنی ظلم دشمنان ایجاد کرد گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایکنا،خبرگزاری قرآن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات