.

لزوم بنا نهادن مساجد در تمام مناطق ارومیه -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد لزوم بنا نهادن مساجد در تمام مناطق ارومیه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: >گروه اجتماعی: خطیب جمعه ارومیه با اشاره به کمبود مساجد در برخی مناطق ارومیه، گفت: بنا نهادن محل عبادت و توحید، در تمام مناطق ارومیه الزامی است.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان غربی، حجت الاسلام سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، امروز 27 مرداد ماه در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: برخی مناطق ارومیه فاقد محل عبادت برای عموم مردم بوده، که شورای شهر و شهردار، با مطالعه های مناسب، باید برای بنا نهادن مساجد در تمام مناطق ارومیه اهتمام بورزند.
وی افزود: در ارومیه  کمبود مسجد مشهود بوده و مردم و مسئولان به منظور زنده نگاه داشتن دین مبین اسلام، باید برای ساخت مساجد بیشتر در ارومیه هزینه کنند.
به گزارش آکاایران: وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) به هر مکانی مشرف می شدند اقدام به ساخت مسجد می کردند و انسان هایی اقدام به بنا نهادن مسجد می کنند که اهل نماز و عبادت، و از بهشتیان هستند.
حجت الاسلام قریشی با اشاره به آتش سوزی بخشی از مسجد الاقصی در 30 مرداد1348، عنوان کرد: در 30 مرداد 1348 صهیونیست های غاصب سرزمین قدس، اقدام به سوزاندن بخشی از اولین قبله مسلمانان کردند که جمهوری اسلامی ایران، این روز را روز جهانی مسجد نامگذاری کرده است.
وی تاکید کرد: انتخاب وزیران توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی، باید با توجه به اخلاص، تدین، شایستگی وزیران پیشنهادی صورت گیرد تا شاهد پیشرفت جمهوری اسلامی ایران باشیم.
وی با یاد آوری سالگرد بازگشت آزادگان به میهن در سال 69، بیان کرد: اسرا بد ترین شکنجه ها و سختی ها را با جان و دل تحمل کردند و وظیفه مسئولان و مردم، تکریم اسرای دفاع مقدس است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تصریح کرد: هرکس در راه پروردگار متعال فعالیت کند و در این راه سختی ها را تحمل نماید، مورد توجه و عنایت خداومند قرار می گیرد.
امام جمعه ارومیه اظهار کرد: مومنان برای دنیا و آخرت تلاش کنند و  تلاوت سوره تکاثر، شرکت در نماز جمعه و اقامه نماز شب، موجب مصون ماندن از عذاب الهی در دنیا و آخرت می شود.
.

منبع :

لزوم بنا نهادن مساجد در تمام مناطق ارومیه

لزوم بنا نهادن مساجد در تمام مناطق ارومیه گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایکنا،خبرگزاری قرآن سایت آکاایران
تبلیغات