.

ثبت جهانی یزد، ثبت هنرهای دینی و انقلابی مردم این شهر است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ثبت جهانی یزد، ثبت هنرهای دینی و انقلابی مردم این شهر است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: >گروه اجتماعی: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: ثبت بافت تاریخی شهر یزد در یونسکو در حقیقت ثبت هنرهای دینی و انقلابی مردم این شهر است.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآنی(ایکنا) از یزد، حجت الاسلام سیدمحمد شریف حسینی کوهستانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد روز گذشته در دیدار جمعیت بانوان فرهیخته و فعال در عرصه فرهنگ دینی استان با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار کرد: در حقیقت این اقدام یونسکو ثبت هنرهای دینی انقلابی و تقید به دین اجداد مردم استان یزد است.
وی افزود: بنده معتقدم تمام در و دیوار بافت قدیم  و تاریخی یزد نشانی از معنا و با اشاره یکی از مفاهیم دینی را تبیین برای بازدید کنندگان می کند.
به گزارش آکاایران: حسینی کوهستانی با اشاره به سند 2030 گفت: در این سند قدرت های بزرگ جهان به دنبال محدود کردن ما در آموزه های دینی و تحمیل آموزه های خود بر ما بودند.
وی تصریح کرد: اما با ثبت جهانی یزد ما فرهنگ و آموزه های دینی خود را که با بافت تاریخی شهر یزد آمیخته شده است، در معرض دید جهانیان قرار خواهیم داد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: یونسکو با ثبت جهانی بافت تاریخی یزد به این نتیجه رسید که باید شهر یزد به عنوان جهانی در معرض دید همه جهانیان قرار گیرد.
.

منبع :

ثبت جهانی یزد، ثبت هنرهای دینی و انقلابی مردم این شهر است

ثبت جهانی یزد، ثبت هنرهای دینی و انقلابی مردم این شهر است گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایکنا،خبرگزاری قرآن سایت آکاایران
تبلیغات