198 باب نمازخانه در مدارس استان مرکزی کم داریم -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد 198 باب نمازخانه در مدارس استان مرکزی کم داریم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: >گروه اجتماعی: رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش وپرورش استان مرکزی وی بیان کرد: در استان 77هزار و 125متر مکان برای اقامه نماز وجود دارد. سرانه استاندارد نمازخانه در سطح مدارس کشور 50 سانتیمتر است که این رقم در استان 34سانتی متر است. 198 باب نمازخانه مورد نیاز است، 41 نمازخانه نیمه تمام است و 464 نمازخانه نیاز به تجهیز دارد.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، سید مجتبی طباطبایی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش وپرورش استان مرکزی، امروز، 26تیر در جلسه شورای آموزش وپرورش استان که در این اداره کل برگزار شد، گفت: 60 درصد مدیران مدارس را با حضور اساتید کشوری در زمینه جذب دانش آموزان به نماز جماعت آموزش دادیم، بیشترین تقاضای مدارس برای ترغیب دانش آموزان شامل مناسب سازی و بهسازی نمازخانه ها می شد. تقویت و تعمیق فرهنگ اقامه نماز، التزام آگاهانه و آزادانه، کاهش آسیب و تقویت ارزش ها از جمله اهداف سند چشم انداز 1404 است که با نهادینه شدن این موارد دانش آموز به حیات طیبه دست پیدا می کند. 
طباطبایی ادامه داد: هدف نماز جماعت دانش آموزی، صرف برگزاری نیست، هدف غایی این است که جماعتی از دانش آموزان نمازی داشته باشیم، یک هزار و 100 امام جماعت روحانی و فرهنگی مسئولیت اقامه نماز جماعت مدارس استان را برعهده دارند، از این تعداد 520 نفر روحانی و 580 نفر فرهنگی هستند. 
وی ادامه داد: رسیدگی به وضعیت نمازخانه مدارس باعث افزایش اشتیاق دانش آموزان به اقامه نماز می شود. در ماه 7هزار و 105 نماز جماعت توسط روحانیون و 8هزار و 412 نماز جماعت توسط فرهنگیان داوطلب در مدارس استان اقامه می شود. 
طباطبایی افزود: هم اکنون 111 هزار دانش آموز که به سن تکلیف رسیده اند در نماز جماعت مدارس استان شرکت می کنند. برای دانش آموزانی که به سن تکلیف نرسیده اند به ویژه پسران ابتدایی از طرح آموزش عملی نماز در راستای کلاس های تئوری درسی نماز استفاده می کنیم. 
 وی تصریح کرد: در سه دوره مهم 24ساعته 200 نفر از مدیران مدارس آموزش دیدند، در استان هم این طرح اجرایی شد و تقریبا 60درصد مدیران، دوره آموزشی کشوری و استانی نماز را گذراندند. معلمان نیز با همکاری ستاد اقامه نماز آموزش های لازم را دریافت کردند. 
طباطبایی اظهار کرد: 485 باب نماز خانه مستقل، 143 باب کلاس درس و 279 سالن چند منظوره برای اقامه نماز جماعت استفاده می شود که در مجموع 907 نمازخانه و مکان نماز در استان داریم.  
وی بیان کرد: در استان 77هزار و 125متر مکان برای اقامه نماز وجود دارد. سرانه استاندارد نمازخانه در سطح مدارس کشور 50 سانتیمتر است که این رقم در استان 34سانتی متر است. 198  باب نمازخانه مورد نیاز است، 41 نمازخانه نیمه تمام است و 464 نمازخانه نیاز به تجهیز دارد.
.

منبع :

198 باب نمازخانه در مدارس استان مرکزی کم داریم

198 باب نمازخانه در مدارس استان مرکزی کم داریم گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایکنا،خبرگزاری قرآن سایت آکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات