همایش بسیج اساتید در دانشگاه فردوسی برگزار می شود

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد همایش بسیج اساتید در دانشگاه فردوسی برگزار می شود ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: >گروه معارف: همایش بسیج اساتید به مناسبت سالگرد شهید چمران، 30 خردادماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در دانشگاه فردوسی برگزار می شود.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، مجتبی بذرافشان، رئیس مجمع عالی بسیج اقشار و سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی، ظهر امروز، 29 خردادماه در نشست خبری تشریح برنامه های روز بسیج اساتید در دانشگاه فردوسی، اظهار کرد: به مناسبت سالگرد شهید مصطفی چمران و روز ملی بسیج اساتید، در روز سه شنبه، 30 خردادماه ساعت 18، برنامه ای با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی، مفسر قرآن کریم و رئیس ستاد اقامه نماز کشور و امیر کمالی، دیپلمات بازنشسته کشور در دانشکده علوم پایه دانشگاه فردوسی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به برنامه های پژوهشی سازمان بسیج اساتید، بیان کرد: برگزاری کارگاه تخصصی، راه اندازی و اداره حلقه های علمی بسیج اساتید و دانشجویان، فعال سازی کرسی های نظریه پردازی اساتید در 10 جلسه، پیوست نگاری فرهنگی، فعال کردن منظومه علوم توس(که بسیاری از قراردادهای پژوهشی از طریق همین منظومه بسته می شود) از جمله این برنامه ها است.
به گزارش آکاایران: رئیس مجمع عالی بسیج اقشار در مورد حلقه های علمی سازمان بسیج اساتید، بیان کرد: در حال حاضر، 43 حلقه فعال در دانشگاه فردوسی داریم که قرار است 30 حلقه دیگر نیز اضافه شود.
وی، تعامل با نخبگان فرهنگی و اجتماعی، برگزاری اردوهای خانوادگی، ارائه مشاوره های تخصصی در مسجد الگویی، برپایی اردوهای جهادی با توجه به رشته اساتید، برگزاری نشست های فصلی روشنگری، گفتمان سازی و تعامل بیشتر با اساتید، تشکیل حلقه های علمی و صالحین، برگزاری اعتکاف و اردوهای راهیان نور را از برنامه های فرهنگی بسیج اساتید برشمرد.
بذرافشان با اشاره به شرکت 100 نفر از اساتید دانشگاه فردوسی در اعتکاف رمضانیه حرم مطهر رضوی، ابراز کرد: از امروز 29 خردادماه اعتکاف رمضانیه در مسجد گوهرشاد حرم علی بی موسی الرضا(ع) برگزار می شود.
وی به دیدار دانشگاهیان با حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در روز ملی بسیج اساتید اشاره کرد و گفت: این دیدار، چهارشنبه، 31 خردادماه در تالار ولایت(آیینه) حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی گفت: تشکیل بسیج اساتید در سال 75 در مشهد کلید خورد و در سال 76 شروع به عضویابی کرد و در سال 77 برگزارکننده همایش شهید مصطفی چمران، اسوه استاد بسیج بود؛ در ادامه این همایش و ارسال نتایج برای مقام معظم رهبری، ایشان با ارسال پی نوشتی از تشکیل سازمان بسیج اساتید تشکر کردند که این پیام، نقطه عطفی در تشکیل سازمان بسیج اساتید کل کشور به شمار می رود.
.

منبع :

همایش بسیج اساتید در دانشگاه فردوسی برگزار می شود

همایش بسیج اساتید در دانشگاه فردوسی برگزار می شود گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایکنا،خبرگزاری قرآن سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات