میانگین پیشرفت پروژه های مصوب ازاعتبارات ردیف سفر رهبری ۸۵ درصد بوده است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد میانگین پیشرفت پروژه های مصوب ازاعتبارات ردیف سفر رهبری ۸۵ درصد بوده است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: >گروه سیاست و اقتصاد: معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: میانگین پیشرفت پروژه های مصوب ازاعتبارات ردیف سفر مقام معظم رهبری به استان ۸۵ درصد بوده است و تاکنون ۵۰۰ پروژه بهره برداری شده است.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از خراسان شمالی، علی نیا معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی ظهر امروز در همایش حماسه حضور که به مناسبت پنجمین سالگرد سفر رهبر انقلاب به استان برگزار شد، اظهار کرد: در سال 91 نیازهای استان احصاء شده و با عنایت مقام معظم رهبری، هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار در بخش پروژه های عمرانی مصوب شد.
وی ادامه داد: محل تامین این اعتبارات در قالب اعتبارات استانی، دفتر رهبری، اعتبارات ردیف سفرهای رهبری، وزارت خانه ها و اعتبارات مدیریت سازمان برنامه و بودجه و ستاداجرایی فرمان امام تعریف شد.
به گزارش آکاایران: وی با بیان اینکه در ردیف سفرهای مقام معظم رهبری در ابتدا، 507 میلیارد تومان مصوب و ابلاغ شد، ادامه داد: روند تخصیص هرساله رو به رشد بوده و امسال نیز 101 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.
علی نیا خاطرنشان کرد: از محل سفر رهبری، دو هزار و 300 میلیارد تومان نیز برای پروژه های بخش خصوصی و طرح هایی که لازم بود از اعتبارات و تسهیلات بانکی استفاده نمایند، تصویب شد.
وی با بیان اینکه در قالب 228 مصوبه در این سفر، برای هزار و 635 پروژه اعتبار مصوب شد، گفت: در سال های بعد این پروژه ها به هزار و 700 مورد افزایش یافت.
معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه از این تعداد 800 پروژه ماهیت روستایی در فصل های کشاورزی و نوسازی مدارس، داشته است، اضافه کرد: با توجه به اینکه میزان جمعیت روستایی این استان از متوسط کشوری بالاتر است، به پروژه های روستایی توجه ویژه ای شد.
علی نیا یادآور شد: اهتمام مسئولان نظام بر محرومیت زدایی از روستاها و مناطق محروم است.
وی افزود: بیشترین پرداخت ها در حوزه نوسازی مدارس بوده و پس از سفر هیئت دولت یازدهم در سال 94 تا کنون، 80 مدرسه خشتی و گلی در استان احصاء شد و که بیش از 50 درصد آن اجرا و بهره برداری شده است.
.

منبع :

میانگین پیشرفت پروژه های مصوب ازاعتبارات ردیف سفر رهبری ۸۵ درصد بوده است

میانگین پیشرفت پروژه های مصوب ازاعتبارات ردیف سفر رهبری ۸۵ درصد بوده است گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایکنا،خبرگزاری قرآن سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات