آغاز مدرسه و بچه های مدرسۀ والت -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آغاز مدرسه و بچه های مدرسۀ والت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آغاز مدرسه و بچه های مدرسۀ والت
,بچه های مدرسه والت,شنبه های نوستالژیک,[categoriy]

آکاایران: آغاز مدرسه و بچه های مدرسۀ والت

آکاایران: بعد از تمام شدن کلاس های مدرسه، به خانه می آمدیم و می نشستیم پای تلویزیون تا موسیقی والس ایتالیایی الاصلِ «بچه های مدرسه والت» روی عنوان بندی کارتون، که تصاویری از معماری ایتالیایی شهر و منظره غروب دلگیر رودخانه میان آن بود شروع شود.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرنگار فرهنگی ایمنا، «شنبه های نوستالژیک» عنوانی است برای باخوانی آثار پویانمایی مطرح در ایران و جهان که بررسی و نگاه مجدد به این آثار می تواند بازگوی خاطراتی باشد از زمانی دور یا نزدیک که قطعاً بازخورد آن ها در زمان حال، دلنشین و نوعی خاطره بازی است. در گام چهارم از «شنبه های نوستالژیک» به شاهکار «بچه های مدرسه والت» می پردازیم.

«انریکو بوتینی، ارنستو دیروسی و گالونی، سه دوست بسیار صمیمی هستند که در دبیرستان تحصیل می کنند. انریکو، یک دانش آموز دبیرستانی است که با آغاز سال تحصیلی نوین متوجه می شود بهترین معلمشان خانم دلگارچی عوض شده و جای خود را به یک معلم مستبد و سختگیر با ظاهری کاملاً خشک و جدی و ترسناک به نام آقای پربونی داده است. همین موضوع موجب ناراحتی بچه ها در شروع سال تحصیلی می شود. اما با گذشت زمان همۀ بچه های کلاس به درون پاک و قلب مهربان این مردِ به ظاهر خشن پی می برند و در طول روزهای مدرسه در کنار او درس های بزرگی از زندگی، انسان دوستی و همدلی می گیرند.

در مدرسۀ آنها اختلاف طبقاتی زیادی در میان بچه های کلاس به چشم می خورد؛ با این حال همه در کنار یکدیگر می نشینند و درس می خوانند و این معلم کلاس است که باید با بچه ها به گونه ای رفتار کند تا با وجود این تفاوت ها با همۀ آنها به عدالت رفتار شود و خودشان نیز بیاموزند که چگونه در جامعۀ کوچکی مثل مدرسه با یکدیگر برخورد کنند. آقای پربونی روش قصه گویی را برای ارتباط با بچه ها برمی گزیند. انریکو و دوستانش نیز که از این روش معلم خوششان آمده به دنبال داستان ها رفته، سعی می کنند به سایر دانش آموزان کمک کنند. انریکو هر شب خاطراتش را در دفتر کوچکش ثبت می کند».

«بچه های مدرسه والت» با نام اصلی «مدرسه عشق: قصه دل» بهترین اثر شاعر و نویسندۀ ایتالیایی «ادموندو امیچیز» است که در سال ۱۸۸۶ با نام «قلب، خاطرات یک دانش آموز ایتالیای» ی به رشتۀ تحریر درآمد. نویسندۀ این رُمان، از فرزندان خود در این داستان الهام گرفته است که در آن زمان دو پسر بچۀ مدرسه ای در حدود سن و سال انریکو و مینو بودند! سری کارتونی که در تلویزیون ما با نام «بچه های مدرسة والت» نشان داده شد، محصول کمپانی نیپون است که سال ۱۹۸۱ ساخته شد. جالب است که تمِ ایتالیایی موسیقی کارتون را یک موزیسین ژاپنی به نام یاسوشی آکوتاگاوا ساخته است. این مجموعۀ ۲۶ قسمتی برای گروه سنی کودک توسط شرکت نیپون تولید شده است.

.

منبع :

آغاز مدرسه و بچه های مدرسۀ والت گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایمنا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات