پرورش و ترویج اکوسیستم های نوآوری هدف اصلی کنفرانس جهانی پارک های علمی۲۰۱۸ در اصفهان -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پرورش و ترویج اکوسیستم های نوآوری هدف اصلی کنفرانس جهانی پارک های علمی۲۰۱۸ در اصفهان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

پرورش و ترویج اکوسیستم های نوآوری هدف اصلی کنفرانس جهانی پارک های علمی۲۰۱۸ در اصفهان
,اصفهان,شهرک علمی تحقیقاتی,کنفرانس جهانی پارک های علمی 2018,[categoriy]

آکاایران: پرورش و ترویج اکوسیستم های نوآوری هدف اصلی کنفرانس جهانی پارک های علمی۲۰۱۸ در اصفهان

آکاایران: قائم مقام رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری از دوم تا پنجم سپتامبر ۲۰۱۸ برابر با یازدهم تا چهاردهم شهریور ۱۳۹۷ برای نخستین بار به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در کلانشهر اصفهان برگزار خواهد شد.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرنگار ایمنا، حسن خاکباز ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در سال گذشته در نشست اعضای کنفرانس جهانی انجمن بین المللی موسسات و پارک های علم و فناوری (ASP) در مسکو با کسب ۷۳ رای مثبت از ۸۵ رای به عنوان میزبان سال ۲۰۱۸ این نشست انتخاب شد.
وی هدف از برگزاری این کنفرانس را آشنایی مدیران پارک ها و موسسه های فناوری دنیا با جدیدترین محصول ها و دستاوردهای یکدیگر و فناوری های نوین جهان و تعامل مدیران شرکت های فناور و دانش بنیان با یکدیگر عنوان کرد.
قائم مقام رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موضوع اصلی کنفرانس جهانی پارک های علمی و فناوری سال ۲۰۱۸ را "به سوی شهرها و جوامع پایدار" اعلام کرد و افزود: پرورش و ترویج اکوسیستم های نوآوری هدف اصلی برگزاری این کنفرانس است.
خاکباز تصریح کرد:  برای این کنفرانس جهانی، مقاله های به زبان انگلیسی و در چهار محور اصلی و هفت محور فرعی پذیرفته شده است.
وی محورهای اصلی کنفرانس را" شهرها، پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری: چالش ها و استراتژی ها"، "ابزارها و عملکردهای نوین برای شهرها و مناطق نوآوری، چالش های جوامع و شهرها" و "نقش پارک های علم و فناوری برای غلبه بر چالش ها از طریق نوآوری اجتماعی" و "کارآفرینی برای رشد و پایداری در پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری"" اعلام کرد.
خاکباز در خصوص عناوین محورهای فرعی گفت: "نوآوری باز و چالش های پیش روی شهرها"، "بازسازی ساختارهای قدیمی برای شکل گیری اقتصاد دانش بنیان"، "فناوری ارتباطات و اطلاعات در خدمت توسعه پایدار"، "تاثیر پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری در شکل گیری شهرهای مولد و بهره ور"، "هم پیمانان جهانی در روند بین المللی سازی"، "جذب نخبگان در شهرها، پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری" و"عملکرد و فعالیت شرکت های مستقر در پارک های علمی در رویارویی با چالش ها و نقاط قوت حاصل از تمرکز بر روی اهداف سازمان ملل" عناوین هفت محور فرعی این کنفرانس است.
وی با بیان اینکه علاقه مندان می توانند خلاصه مقاله های خود را تا ۲۵ اکتبر ۲۰۱۷ برابر با سوم آبان ۹۶ به دبیرخانه کمیته راهبری کنفرانس ارسال کنند، ادامه داد: خلاصه مقاله ها باید بصورت آنلاین از طریق لینک https://www.iasp.ws/My-Submissions ارسال شود.
قائم مقام رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار کرد: اعلام نتایج پذیرش خلاصه مقاله ها در ۲۴ آذر ۱۳۹۶ و اعلام نتایج پذیرش مقاله های کامل در ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ خواهد بود.
خاکباز با معرفی آدرس وب سایت کنفرانس جهانی پارک های علمی گفت: آدرس وب سایت کنفرانس www.iasp2018isfahan.com است.

انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری (IASP) هرساله کنفرانسی با حضور بیش از ۷۰ کشور از سراسر دنیا با هدف استفاده از تجربیات و اطلاعات، به اشتراک گذاشتن دانش های فنی، دسترسی به منابع انجمن و تعامل مشترک بین پارک های علم و فناوری و بویژه میان شرکت های دانش بنیان مستقر در آن ها برگزارمی کند.
سی و سومین کنفرانس، ۲۹ شهریور تا ۲ مهرماه سال جاری، با شعار "ذهن جهانی، تعامل نهادهای نوآور در جهت بین المللی سازی، پایداری و رشد" در شهر مسکو روسیه برگزارشد و شرکت کنندگان دراین کنفرانس تلاش کردند راهکارهایی برای افزایش نقش پارک های علم و فناوری و ارتقای مفهوم ذهن جهانی بیابند.

.

منبع :

پرورش و ترویج اکوسیستم های نوآوری هدف اصلی کنفرانس جهانی پارک های علمی۲۰۱۸ در اصفهان گردآوری توسط بخش خبرگزاری ایمنا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات