آکاایران: میرزایی نیکو:

تعیین عوارض شهری موجب توسعه شهرها می شود/شهروندان باید هزینه زندگی در شهر را بپردازند

سرویس اجتماعی
عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با بیان اینکه شهروندان باید هزینه زندگی در شهر و استفاده از امکانات رفاهی آن را بپردازند، تعیین عوارض شهری را راهی برای توسعه شهرها دانست.
جمعه 5 مرداد 1397 ساعت 11:11

تعیین عوارض شهری موجب توسعه شهرها می شود/شهروندان باید هزینه زندگی در شهر را بپردازند عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با بیان اینکه شهروندان باید هزینه زندگی در شهر و استفاده از امکانات رفاهی آن را بپردازند، تعیین عوارض شهری را راهی برای توسعه شهرها دانست. تعیین,عوارض,شهری,موجب,توسعه,شهرها,می شود/شهروندان,باید,هزینه,زندگی,در,شهر,را,بپردازند Icana Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ارزیابی مثبت از پیشنهاد طرح استفساریه پیرامون وضع عوارض شهری توسط شوراهای اسلامی شهر و روستا که به کمیسیون متبوعش ارجاع داده شده است گفت: هم‌اکنون در بخش شهری به منظور تامین منابع مورد نیاز مدیریت شهری به اجرای این طرح نیاز است، اما در روستاها یا بخش‌ها بعید به نظر می‌رسد که کاربردی داشته باشد.

به گزارش آکاایران: نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بی‌تردید افزایش عوارض شهری ممکن است اثراتی بر روی زندگی مردم داشته باشد، اما اجرای آن در شهرهای بزرگ توجیه بیشتری نسبت به روستاها دارد، چرا که قطعا در روستاها اجرای این طرح امکانپذیر نیست.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، در بیان اینکه اجرای این طرح در شهرها چه توجیهی می‌تواند داشته باشد تصریح کرد: قطعا هر فردی که تصمیم می‌گیرد در شهرهای بزرگ زندگی کرده و از امکانات آنها استفاده کند، باید هزینه آن را نیز بپردازد، بنابراین این موضوع توجیه خوبی برای اجرای این قبیل طرح‌ها در شهرها خواهد بود، ضمن اینکه مشکلات کنونی شهرها ناشی از عدم توجه به این مهم بوده است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، یادآورشد: اگر شهر زوم‌بندی شود و هزینه‌ای بابت خدمات رفاهی که در آن ارائه می‌شود، دریافت شود، هم منابع لازم برای اداره شهر تامین شده و هم شرایط برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان فراهم می‌شود، کما اینکه تحقق این امر در بسیاری از کشورها نتایج مثبتی به همراه داشته و زمینه را برای توسعه شهری فراهم کرده است./

پایان پیام

.

منبع : icana.ir