ممانعت از ایجاد حیاط خلوت برای دولت ها با تغییر سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه :: خبرگزاری خانه ملت -آکا

آکاایران: مازنی مطرح کرد:

ممانعت از ایجاد حیاط خلوت برای دولت ها با تغییر سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ضرورت نظارت مستمر بر سازمان حیاتی میراث فرهنگی، تصریح کرد: نمایندگان با نگرش های سیاسی متفاوت با تبدیل سازمان مذکور به وزاراتخانه موافق هستند.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 ساعت 13:55
,خانه ملت, احمد مازنی, ,[categoriy]

آکاایران: ممانعت از ایجاد حیاط خلوت برای دولت ها با تغییر سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه :: خبرگزاری خانه ملت

احمد مازنی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه در پی تصویب یک فوریت رسیدگی به آن در صحن علنی مجلس، گفت: این امر دولت را فربه و بزرگتر نمی کند بلکه تشکیلات سازمان گردشگری در مرکز و دیگر استان ها به همان شکل گذشته فعال خواهد بود و تنها سمت معاونت رئیس جمهور به وزیر تغییر پیدا می کند که این مهم فوایدی به همراه دارد.

به گزارش آکاایران: نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به فواید طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه اشاره کرد و افزود: در پی این تغییر وزیر مربوطه باید با رای اعتماد مجلس انتخاب می شود و دولت ها نمی توانند افرادی را که شاید مورد تایید نباشند، در این سمت منصوب کنند.

وی همچنین افزود: در صورت تصویب جزئیات این طرح، مجلس می تواند مستقیما وزیر را مورد سوال قرار دهد اما درصورت وارد دانستن ان قلت به عملکرد معاون رئیس جمهور باید خود شخص رئیس جمهور را احضار کند و علیرغم داشتن اختیار قانونی برای این کار اما سوال از رئیس جمهور در صحن علنی هنوز تابو است.

این امضاءکننده طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه، ادامه داد: از آنجا که ممکن است نظارت بر این سازمان حساس و حیاتی به درستی انجام نشود، نمایندگان بسیاری با نگرش های سیاسی متفاوت با تبدیل آن به وزارتخانه موافق هستند تا ان شاالله این سازمان بتواند نقش موثری در ایجاد اشتغال و ارزآوری ایفا کند و نتواند به حیاط خلوت دولت ها تبدیل شود./

پایان پیام   

.

منبع :

پربازدیدترین مقالات

جدیدترین مقالات

اخبار اکاایران

تبلیغات