برخورد با بیمارستان های تعطیل در نوروز -آکا

آکاایران: معاون وزیر بهداشت مطرح کرد؛

برخورد با بیمارستان های تعطیل در نوروز

سرویس اخبار عمومی
معاون درمان وزارت بهداشت، از فعالیت بخش مراقبت های ویژه و اورژانس تمامی بیمارستان های کشور در ایام نوروز خبر داد.
چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت 15:45
برخورد با بیمارستان های تعطیل در نوروز
,محمد  آقاجانی, ,[categoriy]

آکاایران: برخورد با بیمارستان های تعطیل در نوروز

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمد آقاجانی گفت: با دستور وزیر بهداشت به تمامی دانشگاه های علوم پزشکی تکلیف شده که همه اورژانس ها، بخش های مراقبت ویژه همه بیمارستان ها در تعطیلات نوروز فعال باشد.

به گزارش آکاایران: وی ادامه داد: در تعطیلات نوروز به تمامی ۹۰۰ بیمارستان کشور اعم از دولتی، خصوصی، خیریه و عمومی غیر دولتی تکلیف شده است که بخش های اورژانس و همه بخش های مراقبت ویژه شامل ICU ، CCU و NICU و PICU و نیز بخش های دیالیز به طور کامل باز باشد.

آقاجانی افزود: این بخش های بیمارستانی در همه بیمارستان های کشور در ایام نوروز بدون کاهش ظرفیت و به طور کامل مانند روزهای عادی فعالیت می کنند. اتاق های عمل بیمارستان ها نیز به میزانی که نیاز باشد در تعطیلات نوروز فعال خواهند بود.

وی گفت: در تمامی بیمارستان های وزارت بهداشت در تمام شیفت های کاری ایام نوروز حتی شیفت شب حتما یک پزشک متخصص حضور دارد و ۸۰۰ پزشک متخصص برای حضور در شیفت شب بیمارستان های دولتی آماده باش هستند.

معاون وزیر بهداشت، تاکید کرد: برای ارائه خدمات سرپایی و غیر اورژانسی به مردم نیز کلینیک های ویژه تخصصی دانشگاه های علوم پزشکی در بسیاری از شهرها بنا به نیاز با بخشی از ظرفیت خود باز خواهند بود و اگر شهری مسافرپذیر باشد و نیاز وجود داشته باشد، کلینیک های ویژه به اندازه نیاز در ایام نوروز باز هستند.

وی افزود: با توجه به تعطیلات نوروز به طور طبیعی مراجعات سرپایی و غیر اورژانسی مردم به پزشکان در این روزها کم می شود به همین علت ظرفیت کاری کلینیک های ویژه نسبت به روزهای عادی تا پایان تعطیلات کاهش پیدا می کند.

آقاجانی اظهارداشت: با توجه به دستورالعمل وزارت بهداشت در مورد خدمات اورژانسی هیچگونه تعلل و تاخیری در ارائه خدمات در اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی در سراسر کشور از هیچ مرکز دولتی و غیر دولتی پذیرفته نیست و در صورت کم کاری و تعلل در هر مرکزی با افراد مسئول برخورد می شود.

وی افزود: مردم می توانند هر نوع شکایت خود را از مراکز اورژانس وزارت بهداشت با شماره ۱۹۰ در میان بگذارند.

به گزارش مهر، معاون درمان وزارت بهداشت، در پایان گفت: در تعطیلات نوروز، تمامی ۲۴۰۰ پایگاه اورژانس کشور با ۱۷ هزار نیروی تکنسین و استفاده از ۴۰۰۰ آمبولانس در سراسر کشور آماده خدمات رسانی به هموطنان و مسافران نوروزی هستند.

انتهای پیام

.

منبع :

برخورد با بیمارستان های تعطیل در نوروز گردآوری توسط بخش خبرگزاری مجلس شورای اسلامی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات