.

روش کاهش حجم تصاویر در فتوشاپ

آکاایران: روش کاهش حجم تصاویر در فتوشاپ

آکاایران: احتمالا برای شما هم پیش آمده که بخواهید عکسی را که اسکن کرده اید یا با دوربین های دیجیتال گرفته اید، روی فلاپی دیسک کپی کنید یا از طریق ای میل برای آشنایان ارسال کنید. در این مواقع یکی از مشکلاتی که اغلب به آن بر می خوریم، حجم بالای عکسها است. در این جا میخواهیم روش کم کردن حجم عکسها را بررسی کنیم.

به صورتی که حجم آنها به حد اقل برسد و از کیفیت آنها نیز حتی الامکان کاسته نشود. برای مثال ما عکسی با فرمت Tif داریم که با دقت ۳۰۰ نقطه در اینچ اسکن شده است. اولین نکته ای که در حجم تصاویر اهمیت زیادی دارد ، فرمت آنهاست، برای مثال فرمت ها Tiff و Psd حجم بسیار بالائی دارند ولی فرمت هائی مثل Gif و Jpg کمترین حجم را دارند.

پس مهم ترین کار تغیر فرمت تصاویر است. نکته دوم، دقت تصویر می باشد.برای این که کیفیت عکس هنگام چاپ مناسب باشد، دقت آن حد اقل باید برابر ۳۰۰ نقطه در اینچ باشد، ولی برای مشاهده تصویر روی مانیتور دقت ۷۲ نقطه در اینچ کافی است . تصویر را در فتوشاپ باز می کنیم. اولین کار این است که دقت تصویر را پائین بیاورید. برای این کار از منوی Image گزینه Image size را انتخاب کنید. در این کادر در بخش Resolution در پائین کادر عدد ۳۰۰ را تبدیل به ۷۲ کنید و Ok را کلیک کنید. با این کار دقت تصویر به ۷۲ نقطه در اینچ کاهش می یابد. قدم بعدی این است که ابعاد عکس را کاهش دهید. این کار به میزان زیادی از حجم آن کم می کند.

باز هم از منوی Image گزینه Image size را انتخاب کنید. این بار در بخش Document size طول و عرص عکس را کم کنید. برای مثال، چنین عکسی با ابعاد ? در ? مناسب به نظر می رسد. سپس ok را کلیک کنید. قدم آخر تغیر فرمت عکس است از منوی File گزینه Save for web را انتخاب کنید. در بخش Settings فرمت Jpg را انتخاب کنید و در زیر آن ، کیفیت را روی Medium تنظیم کنید.

میتوانید کیفیت عکس را در کادر سمت چپ ببینید. در بخش پائین نیز حجم عکس با کیفیت کنونی نشان داده می شود. دکمه Save را کلیک کنید، مکان ذخیره سازی و نام عکس را مشخص کرده و باز هم Save را کلیک کنید. میبینید که حجم عکس نهائی، اختلاف زیادی با عکس اصلی دارد. عکس اولیه با فرمت Tiff حدود ۱۰ مگابایت و عکس نهائی حدود ۵ کیلوبایت حجم دارد. یعنی یک دو هزارم.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چگونگی تغییر حجم عکس کیلو بایت در فتوشاب , کاهش سایز و عدم کاهش کیفیت در فتوشاپ , نحوه پایین آوردن حجم عکس در فتوشاپ , نحوه کم کردن سایز تصویر در فتوشاپ , نحوه کو کردن کیفیت عکس در فتوشاپ , نحوه کاهش اندازه تصویر در فتوشاپ , ذخیره سازی تصاویر tiff با حجم کم , نحوه کم حجم کردن عکس با فتوشاپ , پایین اوردن حجم عکس در فوتوشاپ , روش کم کردن حجم عکس در فتوشاپ , پایین آوردن حجم گیف در فتوشاپ , کم کردن حجم کلی تصاویر فتوشاپ , اموزش تغییر حجم عکس در فوتشاپ , پایین اوردن حجم عکس در فتوشاپ , پایین اوردن حجم در فتوشاپ , روش کم کردن حجم در فتوشاپ , کم کردن حجم مو در فتوشاپ , تغییر حجم عکس با فتوشاپ , کم کردن حجم در فتوشاپ , کاهش خجم tif

گردآوری توسط بخش هنر عکاسی و فیلمبرداری سایت آکاایران
تبلیغات