.

حوزه نیوز :استفاده از واژه های اسلام هراسی در شبکه اجتماعی چینی ممنوع شد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد حوزه نیوز :استفاده از واژه های اسلام هراسی در شبکه اجتماعی چینی ممنوع شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

حوزه نیوز :استفاده از واژه های اسلام هراسی در شبکه اجتماعی چینی ممنوع شد
,اسلام هراسی,شبکه اجتماعی,مسلمانان چین,[categoriy]

آکاایران: حوزه نیوز :استفاده از واژه های اسلام هراسی در شبکه اجتماعیی چینی ممنوع شد

آکاایران: کد خبر: 426778 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۹:۲۰ | سرویس: بین الملل 129
,اسلام هراسی,شبکه اجتماعی,مسلمانان چین,[categoriy]

استفاده از واژه های اسلام هراسی در شبکه اجتماعیی چینی ممنوع شد
حوزه/ خبرها حاکی است دولت چین استفاده از واژه های اسلام هراسی را در اینترنت به ویژه شبکه اجتماعی شناخته شده ویبو در این کشور ممنوع ساخته است.

به گزارش آکاایران: به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از thelocal، رسانه‌های رسمی چین اعلام کردند دولت چین استفاده از واژه‌های اسلام‌هراسی را در اینترنت و شبکه اجتماعی شناخته شده این کشور ممنوع کرده است و هدف از این کار جلوگیری از تبعیض ضداسلامی عنوان شده است.

رسانه‌های چینی اعلام کردند: استفاده از واژه‌های اسلام هراسانه توسط کاربران چینی در اینترنت که توهین به مسلمانان محسوب می‌شوند از این پس ممنوع می‌باشند. در این راستا « سینا ویبو» شبکه اجتماعی شناخته شده در چین استفاده از واژه‌های ضداسلامی را بلاک کرده است.

سینا ویبو یک وب‌گاه میکروبلاگینگ چینی است و همانند تلگرام و واتس‌آپ در کشور چین عمل کرده و محبوبیت زیادی میان کاربران اینترنتی در این کشور دارد.

در پی این ممنوعیت، جستجوهای اینترنتی برای کلماتی چون «مذهب سبز» و «مذهب صلح» که اغلب توسط کاربران اینترنتی چینی به جای واژه اسلام به کار به کار برده می‌شوند و از آن‌ها برای فرار از سانسور سخنان متعصبانه علیه اسلام استفاده می‌شود،  هیچ نتیجه‌ای در «ویبو» در برنداشته و هر گونه توهین به اسلام نیز در موتور جستجوی ویبو بلاک شده است.

گفتنی است بر اساس ارقام غیررسمی کشور چین بیش از 21 میلیون مسلمان دارد که اکثریت آنان را قوم ایغورها تشکیل می‌دهند که در سین کیانگ و هوی در استان نینگشیا سکونت دارند.

 

 

 

 

.

منبع :

حوزه نیوز :استفاده از واژه های اسلام هراسی در شبکه اجتماعی چینی ممنوع شد گردآوری توسط بخش خبرگزاری حوزه سایت آکاایران
تبلیغات