حوزه نیوز :مراسم فارغ التحصیلی طلاب مرکز تربیت مدرس برگزار شد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد حوزه نیوز :مراسم فارغ التحصیلی طلاب مرکز تربیت مدرس برگزار شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

حوزه نیوز :مراسم فارغ التحصیلی طلاب مرکز تربیت مدرس برگزار شد
,[categoriy]

آکاایران: حوزه نیوز :مراسم فارغ التحصیلی طلاب مرکز تربیت مدرس برگزار شد

آکاایران: کد خبر: 433324 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۹:۵۳ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
,[categoriy]
با حضور مدیرحوزه علمیه:
مراسم فارغ التحصیلی طلاب مرکز تربیت مدرس برگزار شد
حوزه/ مراسم فارغ التحصیلی طلاب مرکز تخصصی تربیت مدرس حوزه علمیه قم عصر امروز با حضور آیت الله اعرافی در مجتمع آموزشی شهید صدوقی قم برگزار شد.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، این مراسم با شکوه عصر امروز با حضور مدیر حوزه های علمیه و مدیر و معاونین همراه با اساتید و طلاب این مرکز تخصصی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مجتبی فاضل، مدیر این مرکز تخصصی و آیت الله اعرافی برگزار گردید.

مدیر مرکز تخصصی تربیت مدرس حوزه علمیه قم  در این مراسم با اشاره به اینکه کلمه فارغ‌التحصیلی برای چنین جلساتی مناسب نیست گفت: در یادگیری علم و مخصوصاً علوم دینی هیچ زمانی بازنشستگی موجود نیست.

حجت الاسلام و المسلمین فاضل افزود: امروز با توجه به تحولاتی که در ساختار و تشکیلات حوزه علمیه افتاده است امید داریم گام های موثری در تربیت طلاب و فضلای فاضل در این عرصه برداریم.

وی با اشاره به اهداف این مرکز تخصصی اظهارداشت: « شناخت مبانی علمی تدریس و مهارت‌های آن»، « ارتقاء توان انتقال و تفهیم دانش‌های حوزوی بر اساس استانداردهای علمی»، « تأمین استاد جهت تدریس دروس ادبیات عرب، فقه و اصول و علوم عقلی»، « شناخت منابع، متون و آشنایی با تاریخ و ادوار ادبیّات عرب،فقه و اصول و علوم عقلی»، « تقویت توان پاسخ‌گویی به پرسش‌های مرتبط با موضوع تدریس» از جمله اهداف فعالیت این مرکز تخصصی می باشد.

مسئول امور صیانتی حوزه های علمیه ادامه داد: « تربیت طلّاب مستعد جهت شرکت در سطوح بالاتر»، « شناخت استدلالی و عمیق مسائل فقهی و اصولی، و آشنایی با روش‌های استنباط فقهی»، « ایجاد توان تتبّع و تحقیق در زمینة فقه و اصول»، « ایجاد توان استفاده از منابع فقهی و اصولی» از دیگر اهداف و رسالت های این مرکز تخصصی حوزه علمیه می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین فاضل بیان داشت: امروز فصل دیگری از تلاش های علمی طلاب این مرکز تخصصی رقم خواهد خورد و این عزیزان بدانند این مقطع پایان کار علم آموزی نیست و این راه ادامه دارد.

در این مراسم با حضور آیت الله اعرافی از ممتازین این مرکز تخصصی تقدیر شد.

انتهای پیام   313/17

.

منبع :

حوزه نیوز :مراسم فارغ التحصیلی طلاب مرکز تربیت مدرس برگزار شد گردآوری توسط بخش خبرگزاری حوزه سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات